Po tytuł mistrzowski ekipa DAAS Basket Hills sięgnęła w konfrontacji domowej, w której przeciwnikiem była akademicka „dwójka” z Katowic. Ważny dla układu tabeli III ligi mecz miał całkowicie jednostronny przebieg i to już od pierwszej kwarty spotkania. Tę bielszczanie rozstrzygnęli na swą korzyść różnicą 10 „oczek”. Gdy obie drużyny udawały się na przerwę dystans w zdobyczach wzrósł do 21 punktów. Również trzeci fragment meczu zdecydowanie padł łupem dotychczasowego lidera tabeli, który ze spokojem dowiózł wygraną na wagę mistrzostwa Śląska.

W największym stopniu o kolejny w tym sezonie sukces zadbał autor 17 pkt. Grzegorz Szybowicz, wspierany „dychą” uzyskaną przez Piotra Karnię i Alberto Garitę.

Tym spotkaniem dobiegł końca sezon zasadniczy. Miejsce na szczycie tabeli III-ligowej w województwie śląskim oznacza, że w fazie play-off do dwóch zwycięstw bielscy koszykarze zmierzą się z trzecim zespołem grupy opolskiej.

DAAS Basket Hills Bielsko-Biała – KŚ AZS II Katowice 90:60 (23:13, 21:10, 28:17, 18:20)