Podczas sparingowej premiery Łukasz Błasiak formą strzelecką zaimponował. Równie udanym dla nowego napastnika radziechowian, jak i całego zespołu okazał się kolejny test-mecz, który z racji zaśnieżonego boiska rozpoczął się z blisko godzinnym opóźnieniem.

GKS radziechowy wieprz W pierwszej połowie goście z Radziechów nie mieli litości dla przeciwnika z niższej klasy rozgrywkowej. IV-ligowiec wykorzystał pomyłki w defensywie gospodarzy, trzykrotnie uczynił to Łukasz Błasiak. Nowy nabytek GKS-u udowodnił, że beniaminek IV ligi wiosną może mieć z niego pożytek. – Przydarzyło się nam w tej części mnóstwo błędów. Gra obronna, począwszy już od pressingu poprzez linię pomocy i defensywy, pozostawiała sporo do życzenia. Rywal pokazał nam w pewnym sensie nad czym ciągle trzeba pracować. Czasem dobrze takie błędy zobaczyć na tle mocnego przeciwnika, bo słabszy mógłby ich zwyczajnie nie wykorzystać – wyjaśniał po meczu Marcin Biskup, szkoleniowiec czechowiczan.

Właściwie gospodarze sparingu zareagowali po przerwie. Dwukrotnie „11” egzekwował Mateusz Żyła. Bramki te przedzielił celny strzał Radosława Tracza. – Założenie podstawowe na tym etapie to zagrać i zakończyć mecz w zdrowiu. Cieszy, jeśli jeszcze do tego gra zazębia się. Kilka akcji z naszej strony mogło dziś podobać się – komentuje Mariusz Kozieł, szkoleniowiec zwycięskiej drużyny.

Z przebiegu drugich 45 minut zadowolony był również trener MRKS-u. – Trudno było przystępować do kolejnej części spotkania z bagażem czterech goli. Ale w zespole panowała determinacja i w przeciwieństwie do pierwszej połowy rękawicę podjęliśmy. Tak grający zespół chciałbym oglądać – podkreślał Marcin Biskup.

MRKS Czechowice-Dziedzice – GKS Radziechowy-Wieprz 2:5 (0:4) Gole dla MRKS-u: Żyła – 2 (z rzutów karnych) Gole dla GKS-u: Błasiak – 3, Celej, Tracz

MRKS: Juroszek (Rogala) – Szal, Gąsiorek, Żurek, Wójcikiewicz, Kocierz, Kozieł, Adamus, Niemczyk, Żyła, Suski oraz Putek, Feruga, Zwardoń Trener: Biskup

GKS: Ł.Byrtek (Barcik) – Figura, testowany zawodnik, Kozieł, Urbaś, Celej, testowany zawodnik, M.Byrtek, Sz.Byrtek, Janik, Błasiak oraz Tracz, Trzop, Noga, Artur Dziedzic Trener: Kozieł