Na naszym portalu bez wytchnienia podsumowujemy powoli kończący się rok 2015. Wspominaliśmy już o najlepiej "sprzedających" się artykułach w minionych dwunastu miesiącach, najbardziej ekscytujących meczach piłkarskich oraz o najwybitniejszych postaciach beskidzikego sportu. Dziś weźmiemy pod lupę znaną i lubianą STREFĘ WYWIADU, która ukazuje się nieprzerwanie od lat dwóch w każdy wtorek na naszych łamach. 

wasiluk bartek - mruczek

TOP 10 STREF WYWIADU:

1. Bartłomiej Wasiluk - z  człowiekiem, który piłkarzem jest „kiedy spożywa śniadanie, kiedy śpi, kiedy myje zęby” w lutym rozmawiał Krzysztof Biłka. Podczas rozmowy napastnik Rekordu Bielsko-Biała powiedział, że jego celem jest powrót na wyższy szczebel rozgrywkowy. To mu się udało. Od nowej rundy Wasiluk będzie ponownie reprezentował barwy II ligowego Nadwiślana Góra.

2. Mateusz Żebrowski - tematem przewodnim wywiadu była Kuźnia Ustroń, której Żebrowski jest szkoleniowcem od lat kilku. W Ustroniu dzieje się sporo, toteż pole do polemiki jest olbrzymie. Budowa nowego stadionu, obiektów wokół boiska no i oczywiście aspiracje stricte piłkarskie Kuźni to temat, który wielu ludziom po prostu nigdy się nie znudzi. Toteż dziwić nie może tak olbrzymie zainteresowanie tym odcinkiem naszej strefy.

3. Dariusz Mrowiec - o góralskiej piłce, planach Podokręgu na najbliższy okres i wielu innych tematach "pogadali" sobie w lipcu Arkadiusz Oczko i Prezes Żywieckiego Podokręgu Piłki Nożnej. W tym wielowątkowym wywiadzie poruszono również problem Górala Żywiec. Problem, który jak się później okazało, nie był tak poważny, na jaki wyglądał. Niemniej jednak na Żywiecczyźnie wzbudził on nie lada kontrowersje.

4. Anita Kubica-Bąk i Dagmara Bąk - a więc rozmowa matki  z i córki z Krzysztofem Biłką. Ta pierwsza to była już judoczka, medalistka mistrzostw Europy i Polski. Druga zaś - Dagmara - to reprezentantka Polski. Reprezentantka, która w wieku 17 lat podjęła decyzję o… zawieszeniu kariery. Nie piękne sylwetki oraz kobiece kształty zaproszonych do rozmowy gości, ale ich historia była kluczowym emblematem przyciągającym licznych czytelników.

5. Mariusz Kozieł - z wieloletnim szkoleniowcem GKS-u Radziechowy-Wieprz rozmawiał Marcin Nikiel. Redaktor Naczelny naszego portalu poruszył m.in. temat historii tego klubu oraz lat współczesnych. Lat, które ostatnie w Radziechowach są syte oraz przepełnione sukcesami. Zapis rozmowy ukazany w sierpniu wspomina również o debiutanckim sezonie zespołu w IV lidze, ale i zapowiada solidność w nadchodzącym. Z perspektywy czasu, były już trener nie mylił się.

Koziel Mariusz

6. Przemysław Jurasz - historia tego zawodnika to materiał na dobry film. Jego przygoda z piłką rozpoczęła się w Żywcu, gdzie uczęszczał do miejscowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Jurasz był jednak na tyle wyróżniającym się zawodnikiem na tle rówieśników, że "załapał" się do uznawanej za jedną z najlepszych w Polsce, szkółki Cracovii Kraków. Nie miał on jednak na tyle siły przebicia, aby przedostać się do pierwszej drużyny "pasów". 21 latek postanowił więc wrócić w rodzinne strony. Więcej tej ciekawej historii znajdziecie właśnie w wywiadzie, który przeprowadził Arkadiusz Oczko.

7. Mateusz Żyła - piłkarz przez duże P. Lecz nie chodzi tu tylko o umiejętności czysto piłkarskie, ale i zachowanie na boisku, jak i poza nim. Profesjonalista pełną "gębą". Na szacunek zasługuje również jego przywiązanie do lokalnego klubu, MRKS-u Czechowice-Dziedzice, w którym gra, choć ma predyspozycje, aby czarować w znacznie wyższej lidze. Jednak niewielu wie, że Żyła poza boiskiem... uczy w szkole języka polskiego. Między innymi o tym rozmawiał z byłym zawodnikiem chociażby Podbeskidzia Bielsko-Biała Krzysiek Biłka.

8. Tomasz Skowroński - Rekord Bielsko-Biała... temat rzeka. Mówiąc o tym klubie myślisz o znakomitej szkółce piłkarskiej, III ligowych seniorach w piłce nożnej oraz futsalowych mistrzach Polski. Coraz większą popularność zbiera również kobieca piłka w tym klubie. I o tym w głównej mierze był nasz styczniowy wywiad.

9. Kamil Adamek - również dobry materiał na film. Zawodnik, który po znakomitym sezonie w "okręgówce" dostał szansę w barwach Podbeskidzia. I w ekstraklasie nie zawiódł. Jego przygoda w najwyższej klasie rozgrywkowej nie trwała jednak zbyt długo. Adamek na właściwe tory próbował wrócić na stacji w Kielcach, Stróżach czy nawet w czeskim Trineczu. Szczęście znalazł jednak dopiero w Suwałkach. O jego huśtawce kariery piłkarskiej kariery rozmawiał z Marcinem Niklem.

10. Rafał Hałat -  naszą listę najpopularniejszych STREF WYWIADU zamyka zawodnik, który ma za sobą chyba najgorsze pół roku w swoim życiu. No bo jak nazwać okres, w którym powąchać murawę ma się szansę tylko przy okazji treningu? Gdy w maju Arek Oczko rozmawiał z Hałatem, ten miał za sobą rewelacyjną rundę. Były to jeszcze czasy, gdy ten grał w Koszarawie Żywiec, a transfer do BKS-u Bielsko-Biała mógł jedynie przeprowadzić w Football Manager.

halat koszarawa dzie