Fani kolarstwa górskiego w Polsce i na całym świecie mają powód do radości, ponieważ Bielsko-Biała staje się areną dla najważniejszej imprezy w tej dyscyplinie.17-19 maja 2024, po raz pierwszy w Polsce, w Bielsku-Białej odbędzie się Puchar Świata UCI w kolarstwie górskim (dyscypliny Enduro, E-Enduro i Downhill)! To ogromny sukces dla miasta i miłośników kolarstwa górskiego, którzy od dawna marzyli o tym, by tak prestiżowe zawody odbyły się w naszym regionie. 

 

Organizacja takiego wydarzenia to ogromne wyzwanie, ale zarazem ogromna szansa na promocję sportów górskich i Beskidów na arenie międzynarodowej. Impreza zostanie przeprowadzona pod banderą Warner Bros Discovery, co oznacza, że będzie miała ogromny zasięg i prestiż. Transmisje z wyścigów będzie można oglądać na kanałach takich jak Eurosport 1 i 2, Eurosport PL, TVN, TVN 24 oraz Travel Channel. 

 

- Wiedzieliśmy od razu, że mimo ogromnych wyzwań, jest to szansa zaistnienia na arenie międzynarodowej nie tylko dla nas i Bielska-Białej, ale dla całego środowiska rowerowej grawitacji w kraju – nie mogliśmy takiej szansy zaprzepaścić! Nasi najbliżsi partnerzy (Miasto BB, Murapol, Cavatina) utwierdzili nas w przekonaniu, że podołamy - czytamy na stronie Enduro Trails. 

 

Centrum zawodów enduro i e-enduro usytuowane będzie w Bielsku-Białej na terenie Błoni, z kolei downhill odbędzie się w Szczyrku na trasie zjazdowej, która jest obecnie przygotowywana. 

 

Wydawca naszego portalu, firma MSP GROUP, współpracuje z organizatorami czempionatu w ramach pozyskiwania partnerów. Zapraszamy do kontaktu podmioty zainteresowane partnerstwem/promocją podczas imprezy i w telewizji. Mailowo: biuro@mspgroup.pl lub telefonicznie: 600-241-200