Bielszczankom przyszło rywalizować z zespołem zamykającym tabelę, nie mającym w dorobku żadnego punktu i ledwie 2 zdobyte sety na koncie. Siatkarki z Legionowa zdołały jednak zespół gospodyń zaskoczyć. Bo trudno inaczej odnieść się do premierowej partii, w której po kontrze Marty Dudy przeciwniczki objęły prowadzenie 6:3, a kiedy nastąpił remis ponownie odskoczyły na 17:13 wobec udanych zagrywek leworęcznej Mai Szymańskiej. Był to decydujący moment seta, choć w końcówce walka toczyła się "na styku".

Przegrana wpłynęła na grę podopiecznych Bartłomieja Piekarczyka ożywczo. Zareagowały w sposób właściwy od odsłony numer 2, która w większości zupełnie nie przypominała tego, co na parkiecie działo się wcześniej. Do stanu 8:7 legionowianki jeszcze trzymały fason, ale niebawem skutecznymi blokami popisały się Dominika Pierzchała oraz Paulina Damaske, a wynik ostatecznie się "rozjechał". Świetną zmianę dała w roli atakującej Majka Szczepańska-Pogoda, co kilka akcji pomocną dłoń wyciągały też przyjezdne.

Po wyraźnej przegranej 14:25 zawodniczki Legionovii nie zdołały swojej gry odbudować. Zbicia Pierzchały doprowadziły do rezultatu 4:0 na wstępie następnego seta, szkoleniowiec outsiderek tabeli prosił o czas, ale efektu nie osiągnął. Ważne "oczka" pozwalające "odjechać" siatkarkom BKS Bostik na 16:10 zapewniała Weronika Sobiczewska, efektywnością w dalszej fazie batalii odznaczyły się bielskie środkowe. Set czwarty to już klasyczne dopełnienie dzieła. Przy zagrywce Julii Nowickiej zrobiło się 4:0 dla gospodyń, a gdy pole serwisowe opuszczała Damaske dystans wzrósł do stanu 9:2. Znaczącą była także seria Szczepańskiej-Pogody, gdy ekipa znad Białej osiągnęła przewagę 21:8, by wkrótce spotkanie zwieńczyć planowym zwycięstwem, aczkolwiek po nieco dłuższej batalii, niż się spodziewano.

BKS Bostik Bielsko-Biała - IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:1 (21:25, 25:14, 25:16, 25:11)