Nie żyje Jerzy Popławski...
Smutna wiadomość dotarła dziś nad ranem do piłkarskiego, beskidzkiego środowiska. W wieku 73 lat zmarł Jerzy Popławski, wieloletni działacz klubów z naszego regionu, człowiek doskonale znany i ceniony przez lokalną społeczność sportową. Przez dekady angażował się w rozwój futbolu młodzieżowego i seniorskiego, pozostawiając po sobie ogromny ślad w wielu klubach.
Jerzy Popławski był jedną z najbardziej charyzmatycznych postaci lokalnego futbolu. W latach 90. związany był z BBTS-em „Włókniarz” Podbeskidzie, gdzie pełnił funkcję kierownika drużyn młodzieżowych. Aktywnie uczestniczył również w ważnych wydarzeniach organizacyjnych dotyczących piłki nożnej w Bielsku-Białej. 11 lipca 1997 roku brał udział w walnym zgromadzeniu członków DKS Komorowice jako przewodniczący komisji skrutacyjnej. To właśnie wtedy przyjęto uchwałę o połączeniu DKS-u Komorowice z sekcją piłki nożnej BBTS Włókniarz. W wyniku tej decyzji klub przyjął nazwę BBTS Ceramed Komorowice.
Przez kolejne kilkanaście lat był mocno związany z Zaporą Wapienica, gdzie pełnił również funkcję prezesa klubu. Za jego kadencji w klubie juniorzy Zapory rywalizowali w Śląskiej Lidze Juniorów, a pierwszy zespół występował na poziomie klasy okręgowej. Z klubem związany był do lutego 2020 roku.
Później został wiceprezesem LKS-u Ligota, a w ostatnich latach działał w LKS-ie Pogórze. Aktywnie uczestniczył również w życiu Wisły Strumień, pozostając blisko lokalnej piłki i ludzi, dla których futbol był czymś więcej niż tylko sportem. Za swoją działalność został odznaczony Złotą Odznaką Honorową Śląskiego ZPN-u.
Rodzinie, bliskim oraz wszystkim, którzy mieli okazję współpracować z Jerzym Popławskim, składamy najszczersze wyrazy współczucia. Będzie go brakować...