Jerzy Popławski był jedną z najbardziej charyzmatycznych postaci lokalnego futbolu. W latach 90. związany był z BBTS-em „Włókniarz” Podbeskidzie, gdzie pełnił funkcję kierownika drużyn młodzieżowych. Aktywnie uczestniczył również w ważnych wydarzeniach organizacyjnych dotyczących piłki nożnej w Bielsku-Białej. 11 lipca 1997 roku brał udział w walnym zgromadzeniu członków DKS Komorowice jako przewodniczący komisji skrutacyjnej. To właśnie wtedy przyjęto uchwałę o połączeniu DKS-u Komorowice z sekcją piłki nożnej BBTS Włókniarz. W wyniku tej decyzji klub przyjął nazwę BBTS Ceramed Komorowice.

 

Przez kolejne kilkanaście lat był mocno związany z Zaporą Wapienica, gdzie pełnił również funkcję prezesa klubu. Za jego kadencji w klubie juniorzy Zapory rywalizowali w Śląskiej Lidze Juniorów, a pierwszy zespół występował na poziomie klasy okręgowej. Z klubem związany był do lutego 2020 roku.

 

Później został wiceprezesem LKS-u Ligota, a w ostatnich latach działał w LKS-ie Pogórze. Aktywnie uczestniczył również w życiu Wisły Strumień, pozostając blisko lokalnej piłki i ludzi, dla których futbol był czymś więcej niż tylko sportem. Za swoją działalność został odznaczony Złotą Odznaką Honorową Śląskiego ZPN-u. 

 

Rodzinie, bliskim oraz wszystkim, którzy mieli okazję współpracować z Jerzym Popławskim, składamy najszczersze wyrazy współczucia. Będzie go brakować...