Kolejny dzień zmagań sportowców w Soczi przyniósł dwie konkurencje z udziałem reprezentantów Polski związanych z Beskidami. soczi Do rywalizacji z zjeździe kobiet przystąpiła Karolina Chrapek. 24-letnia alpejka z Wisły Ustronianki zajęła 33. miejsce. Do zwyciężczyń straciła 5,33 sekundy. Pierwszy raz w historii zimowych igrzysk dwie zawodniczki trasę zjazdu pokonały w identycznym czasie. Złote medale wywalczyły Słowenka Tina Maze i Szwajcarka Dominique Gisin. Brąz przypadł w udziale innej reprezentantce Szwajcarii, Larze Gut. Srebrny krążek nie został przyznany.

O medale walczyli dzisiaj także kombinatorzy norwescy, wśród których był Adam Cieślar. Klubowy kolega Karoliny po skokach znajdował się na 42. miejscu. Podczas 10-kilometrowego biegu nieco poprawił swój wynik. Ostatecznie Polaka sklasyfikowano na 39. pozycji. Mistrzem olimpijskim został Niemiec Eric Frenzel. Na drugim stopniu podium stanął Akito Watabe z Japonii, na najniższym Norweg Magnus Krog.