Niejako podsumowaniem okresu przygotowawczego był sparing piłkarek Mitechu Żywiec z ekipą Czarnych Sosnowiec. Generalny test-mecz przed ligową premierą okazale nie wypadł.

Mitech Zywiec

Żywczanki do przerwy gry kontrolnej toczonej w trudnych warunkach pogodowych remisowały bezbramkowo z rywalkami. W drugiej połowie zanosiło się na ich zwycięstwo, bowiem po strzale Patrycji Rżany objęły prowadzenie. Dalsza część potyczki to jednak lepsza skuteczność Czarnych, które po raz drugi w bieżącym okresie przygotowawczym, co ciekawe w identycznym stosunku bramkowym, pokonały beskidzkiego przedstawiciela Ekstraligi. Podopieczne Beaty Kuty czeka teraz tydzień bezpośredniego przygotowania meczowego, w którym przede wszystkim popracować trzeba nad wykorzystywaniem bramkowych okazji. Tych, nawet we wspomnianym sparingu, żywczanki miały pod dostatkiem, by wygrać w sposób przekonujący.

Ligowa premiera dla Mitechu już 28 sierpnia. O godzinie 17:00 rozpocznie się spotkanie w Raciborzu z miejscową Unią. Trzy dni później, w sobotę 31 sierpnia o g. 11:00, żywiecki zespół podejmie w Radziechowach piłkarki z Bydgoszczy.

Mitech Żywiec – Czarni Sosnowiec 1:2 (0:0) Gol dla Mitechu: Rżany

Mitech: Komosa – Zegan, Zasada, Rżany, Kuśnierz, Wnuk, Chrzanowska, A.Żak, Sykorova, Droździk, Półtorak oraz Basiura, Cholewka, Mikulikova, W.Żak Trener: Kuta