Kilku piłkarzy przedłużyło dziś kontrakty z Podbeskidziem na kolejny sezon. W tym gronie są zawodnicy najbardziej doświadczeni. Są także w Bielsku-Białej dwie nowe twarze.

tsp

„Góralem” w sezonie 2013/2014 będzie kapitan drużyny Marek Sokołowski, który w Podbeskidziu występuje od wiosny 2011. Kolejny sezon pod Klimczokiem spędzi również doświadczony pomocnik Dariusz Łatka. Włodarze klubu doszli ponadto do porozumienia ze środkowym obrońcą Dariuszem Pietrasiakiem. Identycznie przedstawia się sytuacja Dariusza Kołodzieja, który w minionym sezonie rzadziej pojawiał się na boiskach ekstraklasowych.

Klub potwierdził także wypożyczenie dwóch młodych piłkarzy Legii Warszawa. Barw Podbeskidzia bronić będą pomocnicy Aleksander Jagiełło i Kamil Kurowski, zawodnicy odpowiednio z roczników 1995 i 1994. Ten pierwszy zdobył mistrzostwo Młodej Ekstraklasy ze stołecznymi, drugi przebywał na wypożyczeniu w Kolejarzu Stróże i wystąpił w 12 meczach I ligi. Obaj natomiast są kadrowiczami drużyny narodowej do lat 19.

Wciąż nie zapadły ostateczne decyzje w sprawie duetu napastników – Roberta Demjana i Fabiana Paweli. W kuluarach mówi się, iż miejsce jednego ze wspomnianych piłkarzy miałby zająć w Podbeskidziu... Euzebiusz Smolarek, którego z czasów pracy w Białymstoku świetnie zna obecny prezes bielskiego klubu Wojciech Borecki.