Doświadczenie w pracy z drużynami różnych szczebli oraz znajomość piłkarskiego rynku w regionie – te elementy były kluczowe w podjęciu decyzji przez włodarzy Górala odnośnie następcy Filipa Kasińskiego. Rolę trenera IV-ligowego zespołu powierzyli w ślad za tym Zbigniewowi Skórzakowi, dla którego praca w Żywcu oznaczać będzie powrót do klubu, w którym przed laty był zawodnikiem.

– Nasza sytuacja jest jaka jest, wystarczy tak naprawdę spojrzeć w tabelę. Wyniki w tym sezonie nie są oszałamiające, ale liczymy, że po solidnym przepracowaniu zimy z nowym trenerem będziemy zmierzali w dobrym kierunku – dowiadujemy się w klubie z Tetmajera, który Skórzakowi wyznaczył jasny cel – poprowadzenie beniaminka do utrzymania na szczeblu IV ligi śląskiej.
 Choć w kuluarach sporo mówi się o znaczących zmianach personalnych w Góralu, to na ten moment o konkrety zbyt wcześnie. Przede wszystkim dlatego, że z piłkarzami dotychczasowej kadry nowy szkoleniowiec przeprowadzi rozmowy. Z drużyną spotka się po raz pierwszy podczas treningu zaplanowanego na najbliższy piątek.

A skoro o doświadczeniu w trenerskiej pracy mowa była na wstępie, to odnotujmy, że w CV Skórzaka widnieją m.in. takie kluby, jak GKS Radziechowy-Wieprz, Skałka Żabnica, Koszarawa Żywiec, czy Zapora Porąbka i Soła Kobiernice. Od stycznia br. odpowiadał z kolei za wyniki a-klasowej Magórki Czernichów.