W piątek o Puchar Beskidów w hali przy ul. Startowej walczyli adepci futbolu z rocznika 2007. W turnieju wzięło udział 10 zespołów, które zespoły podzielone na dwie grupy.

Grupa A: Progres Andrychów, APN GKS Tychy, Orlik Ruda Śląska, Gwiazda Ruda Śląska, Rekord Bielsko-Biała

Grupa B: Gwiazda II Ruda Śląska, Calisia '14 Kalisz, Tarnovia Tarnów, GSF Gliwice, Rekord II Bielsko-Biała

W finale Calisia '14 Kalisz pokonała 2:1 Tarnovię Tarnów. Warto wspomnieć, iż w meczu grupowym to Tarnovia była lepsza, wygrała 4:2. – Uważam, że organizacyjnie turniej wypadł bardzo dobrze. Cieszę się, że w jednym miejscu spotkały się drużyny z rożnych stron Polski. Dzięki temu rozgrywki dla wszystkich były bardzo atrakcyjne. Jeśli chodzi o oba moje zespoły, to mogę powiedzieć, że gospodarze byli gościnni. W tych chłopcach tkwi bardzo duży potencjał, muszą tylko być cierpliwi i iść konsekwentnie w kierunku, którym podążamy – powiedział Maciej Tokarczyk, trener „rekordzistów”, którzy zakończyli zmagania na 5. i 6. miejscu.

Nazajutrz obiekt Rekordu opanowali piłkarze urodzeni w roku 2008. I w tym przypadku 10 drużyn podzielono na dwie grupy.

Grupa A: Orlik Ruda Śląska, APN GKS Tychy, Hejnał Kęty, GSF Gliwice, Rekord Bielsko-Biała

Grupa B: Iskra Pszczyna, MUKP Dąbrowa Górnicza, Rozwój Katowice, Gwiazda Ruda Śląska, Rekord II Bielsko-Biała

W tej kategorii "nie do ruszenia" był MUKP Dąbrowa Górnicza, który w całym turnieju stracił tylko jednego gola. W finale podopieczni Łukasza Gajdy pokonali 3:0 jedyny w stawce zespół spoza województwa śląskiego – Hejnał Kęty. Na najniższym stopniu podium stanęli gospodarze, którzy lepiej od Iskry Pszczyna egzekwowali rzuty karne.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z turnieju autorstwa Marka Łękawy.

Wyniki piątkowej rywalizacji: TUTAJ.

Wyniki sobotniej rywalizacji: TUTAJ.