Jak wynika z informacji portalu money.pl, większość obostrzeń będzie utrzymana na dodatkowe 2 tygodnie, w tym na czas majówki. Ostatecznie decyzje jeszcze nie zapadły, ale najprawdopodobniej większość obostrzeń będzie utrzymana na dodatkowe 2 tygodnie. A to oznacza, że nowości - czyli otwarte nowe miejsca - mogą się pojawić najwcześniej po 3 maja. Dobre wieści płyną jednak na temat sportu, ale wyłącznie młodzieżowego.

 

Rząd zastanawia się bowiem nad możliwością otwierania miejsc do uprawiania sportu na świeżym powietrzu. W jednej z opcji możliwe jest otwieranie tylko tych miejsc, które oferują aktywności na zewnątrz, ale wyłącznie dla dzieci.

 

 

Przedstawiciele rządu sugerują, że najprawdopodobniej będzie to ostatnie przedłużenie obowiązywania obostrzeń. Na korzyść mają działać dwa aspekty. Po pierwsze, liczba zakażeń powoli spada i zmierza w pożądanym kierunku. Po drugie, najbliższe dni to otwarta rejestracja na szczepienia dla kolejnych roczników. W kolejnych dniach terminy na szczepienia będą dostępne dla kolejnych grup - codziennie to ponad 0,5 mln osób.

 

Co warto podkreślić, ostateczne decyzje będą zapadać po wtorkowych i środowych informacjach na temat liczby zakażeń oraz osób hospitalizowanych.