- W mecze "dwójek" upatrywałbym podziału punktów. Spotkają się dwie młode drużyny, GKS nie dostanie posiłków z pierwszej drużyny. Wszystko może wydarzyć, ale ja obstawiam remis. 

 

Bardzo przebudowany Drzewiarz z niezmienionym, a nawet wzmocnionym MRKS-em. Pewna "2" dla jednego z faworytów do wygrania tej ligi.

 

Zmieniliśmy trochę kadrę, ale finalnie to nie była wielka przebudowa, jak mogło się wydawać na początku przygotowań. Zespół Gwarka jest zagadką, ale chcemy udanie rozpocząć sezon. 

 

 

Unia jest dla mnie kolejnym faworytem w tej lidze. Błyskawica będzie chciała zrobić wszystko, aby dobrze zaprezentować się w pierwszym meczu jako beniaminek, ale 3. punkty pojadą do Turzy Śląskiej. 

 

LKS Czaniec pewnie wygra mecz z rywalem z Rybnika. Podobnie, jak w przypadku MRKS-u, nie było odejść poza jednym nazwiskiem, były za to wzmocnienia. Podopieczni Szymona Waligóry będą się liczyć w czołówce. 

 

Zespół z Ustronia to chyba obok Drzewiarza najbardziej przebudowana drużyna w tej lidze. Trochę czasu im zajmie, aby się zgrać. Orzeł wygra to spotkanie. 

 

Program 1. kolejki.

 

13.08.2022 r. (sobota), g. 17:00

Podbeskidzie II Bielsko-Biała - GKS II Tychy (g. 11:00)

Unia Racibórz - MKS Lędziny (g. 13:00)

Polonia Łaziska Górne - Decor Bełk (g. 13:00)

Drzewiarz Jasienica - MRKS Czechowice-Dziedzice (g. 13:00)

Spójnia Landek - Gwarek Ornontowice (g. 15:00)

Błyskawica Drogomyśl - Unia Turza Śląska 

LKS Czaniec - ROW Rybnik

 

14.08.2022 r. (niedziela), g. 15:00

Orzeł Łękawica - Kuźnia Ustroń