Bielszczanie zmierzyli się z bezpośrednim rywalem w walce o prymat III-ligowy i w tej wyjątkowo trudnej konfrontacji stanęli na wysokości zadania. Wprawdzie pierwszą kwartę wygrali dwoma „oczkami” gospodarze, a do przerwy zaliczka ekipy DAAS Basket Hills była najmniejsza z możliwych, to po pauzie przyjezdni swej wyższości dowiedli w sposób bezdyskusyjny. Trzeci fragment spotkania bielski zespół wygrał różnicą 14 pkt., kluczem okazała się skuteczna ofensywa. W decydującej odsłonie bielszczanie pilnowali wyniku, do zapasu dołożyli kolejne 3 „oczka”. Indywidualnie najwięcej po 15 uzyskali ich Robert Kozaczka i Piotr Karnia.

Na 2 kolejki przed końcem zmagań w III lidze śląskiej bielszczanie tabeli przewodzą, mając identyczną zdobycz, jak wicelider KKS Tarnowskie Góry. Ofensywa z Raciborza do owego duetu traci punkt.

Ofensywa Racibórz – DAAS Basket Hills Bielsko-Biała 61:79 (17:15, 16:19, 14:28, 14:17)