Doniesienia naszego serwisu dziś w oficjalnym komunikacie potwierdził klub znad Białej. Przypomniano, iż Pavli Smidovej zabrakło w składzie BKS-u podczas ostatniego ligowego meczu z Developresem SkyRes Rzeszów, przegranego przez bielszczanki gładko 0:3. – Kilka dni wcześniej Pavla przekazała trenerom, że jest w ciąży – czytamy na klubowej stronie.

Biorąc pod uwagę ten fakt Bialski Klub Sportowy S.A. zgodził się na rozwiązanie kontraktu rozgrywającej reprezentacji Czech za porozumieniem stron. – Życie pisze czasem różne scenariusze. Gdy się tylko dowiedziałam rozmawiałam z trenerem i poinformowałam prezesa klubu. Wspólnie zdecydowaliśmy o rozwiązaniu kontraktu. Dziękuję wszystkim, których poznałam w BKS za ten wspólny czas. Dziękuję kibicom za dobre przyjęcie mnie w Bielsku-Białej. Teraz czeka mnie nowa rola – stwierdziła na pożegnanie Smidova.

Miano pierwszej rozgrywającej podczas jutrzejszego meczu z Grupą Azoty Chemik Police przypadnie tym samym nominalnej rezerwowej Marcie Krajewskiej. W kadrze zespołu trenera Bartłomieja Piekarczyka na sobotnie starcie znajdzie się również juniorka Ewa Kostera. Klub czyni jednak zabiegi, by do zamknięcia transferowego okienka pozyskać nową zawodniczkę.