Na skoczniach w Szczyrku oraz Wiśle odbyły się dwa konkursy w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży „Śląsk 2014”. Obfity plon medalowy „wyskakali” zawodnicy z naszego regionu.

Fis Cup - 28.07.2013 Szczyrk Skalite (32) skoki lato

Pierwsza część rywalizacji odbyła się na skoczni Skalite HS-106. Bardzo ciekawie przebiegał konkurs w grupie juniorów A. Różnice w czołówce były minimalne. Ostatecznie po złoto sięgnął skoczek Sokoła Szczyrk, Krzysztof Biegun (97,5 m i 92 m), wyprzedzając Aleksandra Zniszczoła (95,5 m i 92,5 m), broniącego barw klubowych Wisły Ustronianki. Na podium znalazł się także Sebastian Hebel (Sokół Szczyrk/SMS Szczyrk).

W zmaganiach juniorów młodszych triumfował zakopiańczyk Krzysztof Leja, ale już kolejne medale zgarnęli beskidzcy zawodnicy. Srebro dla Łukasza Podżorskiego z Wisły Ustronianki, brąz dla Przemysława Kantyki z LKS-u Klimczok Bystra, który „na pudle” stanął ex aequo z Pawłem Gutem (LKS Poroniec Poronin).

W Szczyrku odbył się także konkurs drużynowy. Wygrali skoczkowie miejscowego Sokoła – Sebastian Hebel, Konrad Janota i Krzysztof Biegun, przed reprezentacją Śląska w składzie – Kacper Kupczak, Aleksander Zniszczoł i Mateusz Kojzar. Najlepszą ekipę juniorów B posiadała śląska drużyna – Marek Matuszny, Łukasz Podżorski i Przemysław Kantyka.

Zakończenie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w skokach narciarskich miało miejsce na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle (HS-134). W indywidualnych zawodach juniorów A najcenniejszy krążek zgarnął Jakub Wolny (LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk), dzięki próbie na odległość 125 m. Tuż za nim znalazł się Aleksander Zniszczoł (124 m), brąz dla Adama Rudy (Zagórskie TS Zakucie).

Najlepszym juniorem B został multimedalista z SMS-u Szczyrk, Przemysław Kantyka, który wyprzedził Krzysztofa Leję i Łukasza Podżorskiego.

W klasyfikacji klubowej OOM wygrał klub KS Wisła Ustronianka, który zgromadził łącznie 69 punktów. Tylko 4 punkty mniej zdobyli zawodnicy SS-R LZS Sokół Szczyrk, a 5 punktów do zwycięskiego klubu stracili skoczkowie z AZS Zakopane. Najlepszym województwem okazało się śląskie (180 pkt.), drugie miejsce zajęła Małopolska (139 pkt.), a trzecie było województwo podkarpackie (33 pkt.).