Podopieczni Zbigniewa Skórzaka w przededniu inauguracji rozgrywek ligowych stanęli w sparingowe szranki z Sołą Oświęcim. W zespole Koszarawy pojawiło się kilku nowych zawodników. koszarawa

– Chcieliśmy zagrać w ustawieniu zbliżonym do ligowego. Nie do końca, z różnych przyczyn, nam się to udało. Warunki nie sprzyjały grze w piłkę. Upał dał się we znaki obu zespołom. Pod koniec meczu moim zawodnikom brakowało sił i mogliśmy zostać skarceni. Wynik był jednak sprawą drugorzędną – ocenia spotkanie Zbigniew Skórzak, szkoleniowiec żywieckiej Koszarawy.

W premierowej odsłonie kibice nie zobaczyli żadnej bramki, po przerwie dwie. Gola dla gospodarzy zdobył Łukasz Dziedzina, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie z prawej strony. Golkiper Soły przy uderzeniu napastnika z obrębu pola karnego był bez szans.

Wspomniani nowi zawodnicy, którzy wystąpili w barwach Koszarawy, wciąż mają status "testowanych". – Trenują z nami od dłuższego czasu, ale formalnie nie są jeszcze naszymi piłkarzami. Dlatego nie podaje nazwisk. Niebawem powinniśmy dopełnić wszystkich formalności – tłumaczy Skórzak.

Koszarawa Żywiec – Soła Oświecim 1:1 (0:0) Gol dla Koszarawy: Dziedzina

Koszarawa: Prochownik (Gałuszka) – Rus, Gołębiowski, Fijak, Dobranowski, Sala, Jakubiec, Zyzak, Biegun, testowany zawodnik, testowany zawodnik oraz Dziedzina, Romanowski, Rybarski, testowany zawodnik Trener: Skórzak