W najbliższą sobotę – 31 maja – Szkoła Mistrzostwa Sportowego BTS Rekord „otworzy” się przed potencjalnymi uczniami oraz ich rodzicami. rekord obiektyW trakcie „dnia otwartego” będzie można zapoznać się funkcjonowaniem placówki oraz warunkami, w jakich uczniowie szkół podstawowej, gimnazjum i liceum uczą się oraz trenują.

W klubie i szkole kładzie się duży nacisk na pracę z młodymi adeptami futbolu. Świadczą o tym różnorakie sukcesy. Młodzieżowe zespoły Rekordu zdobyły dotąd, aż 18 medali mistrzostw Polski w futsalu, w poszczególnych kategoriach wiekowych. W rozgrywkach piłkarskich drużyny dziecięco-młodzieżowe Rekordu rywalizują z rówieśnikami o mistrzostwo Śląskiego Związku Piłki Nożnej oraz Beskidzkiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Hasłem obowiązujące w działalności klubu i szkół: „tu pogodzisz naukę ze sportem”!

W programie „dnia otwartego” znajduje się: – prezentacja oferty oraz dorobku dydaktycznego i sportowego szkół, – zwiedzanie budynku szkolnego oraz Ośrodka Sportowo-Szkoleniowego, – informacje o naborze do szkoły podstawowej oraz gimnazjum i liceum, – poczęstunek (kawa, herbata, słodycze) w szkolnej stołówce.

Prezentacja siedziby SMS BTS Rekord przy ul. Startowej 29 w Bielsku-Białej odbędzie się w godzinach 9:00-14:00.