– Po porażce w Tychach rezerwy Podbeskidzia będą chciały się zrehabilitować. Z tego, co się dowiadywałem, choć porażka była wysoka, to akurat sędzia nie pomagał gościom. Zwycięstwo bielszczan w Raciborzu jest dużo bardziej możliwe, bo Unia będzie moim zdaniem do końca sezonu wśród drużyn zainteresowanych walką o utrzymanie.

Kuźnia po wygranej na inaugurację niewątpliwie jest podbudowana, aby pójść za ciosem i piąć się w górę tabeli. Rywal z Lędzin po różnych perturbacjach kadrowych tej zimy będzie walczył, ale gospodarze powinni sobie poradzić.

Trener Dariusz Kłus na pewno będzie walczył o zwycięstwo wraz ze swoim zespołem. Wojciech Pisarek jest w dobrej formie, w sparingach strzelał sporo goli. Ma Spójnia swoje atuty. Stawiam „jedynkę” w jej rywalizacji z ekipą ROW-u Rybnik.

Byłem na meczu Drzewiarza w Czechowicach. Nieźle ten zespół się prezentował, choć popełniał zbyt dużo błędów własnych. Jeśli to wyeliminują w swojej grze, to mogą powalczyć z rywalami nawet z czołówki IV-ligowej. Wiemy doskonale, jak ciężko się gra w Bełku. Remis byłby w tym przypadku dobrym wynikiem dla jasieniczan.

 


 

Unia Turza Śląska to faworyt w naszej grupie, głośno zresztą mówią o chęci wejścia do III ligi. Ta drużyna w każdym meczu będzie o 3 punkty walczyła. W Czańcu boisko jest specyficzne, dobry zespół i wynik powinien oscylować koło remisu. A i niespodzianka, bo za taką należałoby uznać jednak wygraną gospodarzy, mnie nie zaskoczy.

Mieliśmy wysłanników obserwujących starcie Kuźni z Orłem w ubiegłą sobotę. Słyszałem, że mimo przegranej fajnie się prezentował zespół z Łękawicy. Gwarek natomiast notował sporo wygranych w sparingach, także z wyżej notowanymi przeciwnikami. Jest niewątpliwie w Ornontowicach potencjał na III ligę. Goście z kolei tanio skóry nie sprzedadzą, bo potrzebują punktów, aby nie być zamieszani w walkę o uniknięcie degradacji. Wszystko jest tu możliwe, faworytów klarownych praktycznie w żadnym meczu nie ma.

Bardzo czekamy na ten pierwszy wiosenny mecz. Wracają pomału do kadry zawodnicy po kontuzji, choćby Dominik Szczęch, co jest dla nas istotnym wzmocnieniem. Poza tym na ostatnią chwilę udało się załatwić pozyskanie nowego zawodnika. To Ukrainiec Volodymyr Varvarynets, grający ostatnio w Austrii, który w jednym ze sparingów zaliczył „połówkę” i było widać dużą jakość. Jest i ona oczywiście w Czechowicach. Sam widziałem podczas inauguracji, jak mądrą drużyną jest MRKS, który totalnie kontrolował mecz z Drzewiarzem w niełatwych warunkach. Gospodarze dali grać rywalowi kiedy trzeba, wykorzystywali jednocześnie bezwzględnie jego błędy. Wiem, ze są i tam pewne problemy kadrowe, więc powalczymy i zobaczymy po meczu komu będzie dane cieszyć się z punktów.


Program 17. kolejki:

18.03.2023 r. (sobota), g. 15:00
Unia Racibórz – Podbeskidzie II Bielsko-Biała (g. 11:00)
Kuźnia Ustroń – MKS Lędziny (g. 13:00)
Spójnia Landek – ROW Rybnik (g. 13:00)
Polonia Łaziska Górne – GKS II Tychy (g. 14:00)
Błyskawica DrogomyślMRKS Czechowice-Dziedzice
Decor Bełk – Drzewiarz Jasienica
LKS Czaniec – Unia Turza Śląska
Gwarek Ornontowice – Orzeł Łękawica