Patrząc na skład personalny, jaki udało "zmontować się" w Dankowicach, ekipę Pasjonata można stawiać w roli zespołu walczącego o wysokie lokaty.

pasjonat stadion

Gdy jednak przyjrzymy się tej drużynie z perspektywy sezonu poprzedniego, wstrzemięźliwość w nader pozytywnej ocenie jest wskazana. Już wiosną ubiegłych rozgrywek Pasjonat dysponował obiecującym zasobem ludzkim, tymczasem w wielu spotkaniach drużyna zawodziła. Teraz, doszło do sporu zmian, ale wydaje się, że poczynione transfery na pewno nie obniżyły wartości zespołu, a mogły go jeszcze podnieść. Mogły, bowiem patrząc na wyniki gier sparingowych, wcale pewnym tego być nie można. I choć teoretycznie szkoleniowcy wyznają zasadę, że rezultaty potyczek kontrolnych ważne nie są, to jednak porażka z a-klasowcem z Żor - 0:5, musiała wywrzeć negatywne nastawienie.

Ale dankowiczanie są już także po pucharowej potyczce z Przełomem Kaniów i okazała wygrana 6:0, szybko zmazała plamę z test-meczu. Wniosek, nasuwa sie jednak jeden i w zasadzie znów powiela się... Pasjonat to silnie personalnie zestawiona drużyna, mająca w swoim składzie zawodników o sporym potencjale, ale nie w każdym meczu potrafiąca utrzymać odpowiednio wysoką dyspozycję. Tak, było w Dankowicach właśnie wiosną ubiegłego sezonu. Ale jeśli Pasjonat ustabilizuje formę na tym lepszym, wyższym poziomie, zespół stać z pewnością na to, by w bieżących rozgrywkach walczyć o czołowe lokaty w Bielskiej Lidze Okręgowej.

Niejako potwierdza to też Artur Bieroński - szkoleniowiec Pasjonata - podsumowujący przygotowania do sezonu.

Ocena okresu przygotowawczego...

- Ocena jest pozytywna. Udało sie wszystko zrealizować w ten sposób, w jaki wcześniej wszystko sobie nakreśliliśmy. Uzupełniliśmy skład, rozegraliśmy kilka sparingów. Narzekać nie mogę.

Cel zespołu na nowy sezon...

- Konkretnego celu wyznaczonego nie mamy. Ale, jak zawsze, chcemy mierzyć wysoko. Przede wszystkim chcielibyśmy grać "ładnie dla oka", żeby kibice chcieli nas obserwować.

Preferowany styl gry... - Przeważnie jest to system 4-4-2, w różny sposób modyfikowany w zależności od rywala i miejsca rozgrywania spotkania. Ale na pewno będzie preferować grę "od tyłu", żeby było widać w tym piłkę nożną, a nie kopaninę.

Faworyci ligi...

- Ciężko kogoś wskazać. Może Cukrownik Chybie? Z tego co wiem, nie doszło tam do wielu zmian, a zespół wiosną prezentował się przecież znakomicie. Myślę więc, że są w stanie zaatakować pierwszą lokatę. Innych zespołów nie wskaże.

Wyniki sparingów: - LKS Studzionka 2:1 - KS Bestwinka 4:3 - KS Żory 0:5 - Polonia Warszawa U-19 (07.08)

Transfery: Przybyli: Marcin Herman (pomocnik, z Wilamowiczanki Wilamowice), Jakub Ogiegło (napastnik, z LKS Pewel Mała), Kacper Targosz (pomocnik, ze Skawy Wadowice), Michał Habiński (obrońca, z Podbeskidzia Bielsko-Biała U-19), Wojciech Adamowicz (obrońca, powrót z wypożyczenia z KS Bestwinka), Rafał Dawidek (obrońca, z juniorów)

Ubyli: Tomasz Kozieł (Górnik Brzeszcze), Wojciech Lisewski, Dariusz Adamczyk (obaj LKS Bestwina), Mateusz Mazur (szuka klubu, LKS Bestwina?), Bartosz Adamowicz (wyjazd za granicę), Łukasz Herzyk, Krzysztof Wójcikiewicz (obaj kontuzja)