Nabór do programu w Podokręgu Bielsko-Biała rozpoczął się w tym tygodniu. W każdym podokręgu należącym do Śląskiego Związku Piłki Nożnej treningi w ramach Śląskiej Akademii Piłkarskiej U11 odbywać się będą raz w tygodniu od kwietnia do połowy czerwca. W niektórych lokalizacjach doszło już do pierwszych Dni Talentu, czyli treningów o charakterze naborowym.

W Podokręgu Bielsko-Biała wytypowano dwie lokalizacje: Wilkowice i Dankowice. – Zaczynamy od wysłania przez Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryka Kuli zaproszenia dla klubów, które wpisują się w ideę i założenia naszego programu. Jest on bowiem dedykowany małym klubom, a szczególnie klubom ze środowisk wiejskich. Kluby do których dotrą te zaproszenia wytypują swoich najlepszych zawodników i właśnie na nich będziemy czekać w wybranych miejscowościach – klaruje Damian Galeja, koordynator projektu z ramienia Śląskiego ZPN.

Trening naborowy w Wilkowicach zaplanowany jest na 29 marca: godzina 17:00, stadion GOSiR. W późniejszym terminie do podobnego wydarzenia dojdzie w Dankowicach na obiekcie tamtejszego Pasjonata. Do programu zostanie zakwalifikowanych maksymalnie 16 zawodników (także zawodniczek) z rocznika 2010 (orlik, kategoria E1) w danej lokalizacji.

Cele programu współfinansowanego ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego obejmują: wyrównanie szans, rozwój zawodników na płaszczyźnie inteligencji w grze i rozumienia gry, postęp motoryczny zawodników poprzez dostęp do profesjonalnego treningu, zgodnego z programem szkolenia PZPN.

Dodatkowych informacji udziela koordynator projektu – Damian Galeja, tel: 602-843-361.