Codzienne treningi piłki nożnej z elementami nauki dryblingu, ćwiczenia podań oraz praca nad wytrzymałością i szybkością – to główne założenia stricte sportowe półkolonii, nad których przebiegiem opiekę sprawować będą trenerzy bielskiego Football Academy. W styczniu półkolonie dla dzieci z roczników 2010-2015 przeprowadzone zostaną w dwóch turnusach – od 4 do 8 stycznia oraz od 11 do 15 stycznia. Miejscem treningów, przewidzianych w godzinach 8:00-16:00, będzie hala Szkoły Podstawowej nr 37 w Bielsku-Białej.


Jak mówi menadżer szkółki Krystian Gańczarczyk, półkolonie – prócz aspektów związanych z poprawą piłkarskich umiejętności – spełnią także szereg innych celów. – To okazja do nawiązywania nowych znajomości, często przyjaźni wśród rówieśników, a przy tym dobra nauka samodzielności i wszechstronnego rozwoju poprzez aktywne spędzanie czasu – zaznacza.

W ramach półkolonii zaplanowane zostały wyjścia na basen, kręgle oraz sanki. Dzieciom każdego dnia zapewniony będzie posiłek w formie drugiego śniadania oraz obiadu. Dużo radości uczestnikom sprawią bez wątpienia liczne konkursy z nagrodami. Co szczególnie istotne, w trosce o bezpieczeństwo wdrożone będą wszelkie wytyczne, służące ograniczeniu ryzyka zakażenia dzieci i młodzieży oraz kadry podczas wypoczynku w czasie trwania epidemii.

Zapisy na półkolonie w Bielsku-Białej już ruszyły. Ze szczegółami zapoznać można się TUTAJ.