Dwa wydarzenia dla najmłodszych adeptów piłki nożnej odbędą się w najbliższych tygodniach w Bielsku-Białej z inicjatywy bielskiego oddziału Football Academy.

football academy W niedzielę 8 czerwca, równocześnie na terenie kilku największych oddziałów ogólnopolskiego projektu Football Academy, przeprowadzona zostanie impreza pod hasłem „Krewki piłkarz”. Wydarzenie w formie sportowego festynu zawita także do Bielska-Białej. Dla obecnych tego dnia dzieci zaplanowano liczne atrakcje – udział w grach i zabawach z nagrodami. Uświetnić obecnością imprezę mają również piłkarze Podbeskidzia. „Krewki piłkarz” to także szczytny cel oddawania krwi. W tym celu, na terenie przed Szkołą Podstawową nr 37 w Bielsku-Białej, gdzie zorganizowane zostanie przedsięwzięcie, ustawiony będzie specjalny ambulans.

Wcześniej, najprawdopodobniej w drugiej połowie maja, odbędzie się letnia edycja Przedszkoliady. Dzieci z bielskich przedszkoli zagrają w turnieju cieszącym się wielkim zainteresowaniem na „Górce”.

– Jesteśmy na etapie dogrywania szczegółów obu tych wydarzeń, które organizujemy przede wszystkim z myślą o najmłodszych. Liczymy na dużą frekwencję i zaangażowanie się lokalnej społeczności w akcję oddawania krwi – wyjaśnia nam Krystian Gańczarczyk, menedżer bielskiego oddziału Football Academy.