W Czechowicach-Dziedzicach, kibice obejrzeli ciekawe spotkanie z udziałem miejscowego MRKS-u i gości z Żabnicy. Piłka, do siatki wpadała dwukrotnie, odpowiednio raz w każdej połowie.

Skalka4

Choć na dobrą sprawę, mogło stać się to przynajmniej jeszcze kilka razy. Gospodarze, byli jednak na bakier ze skutecznością. W zasadzie już przed pauzą, to miejscowi mogli rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. Świetne dwie okazje miał Tomasz Kropidło, ale zabrakło mu precyzji. Z dystansu, próbował nękać golkipera gości Błażej Adamiec, ale Andrzej Nowakowski nie dał się zaskoczyć. Goście? Poważnie zagrozili bramce czechowiczan tylko raz, kiedy uderzenie Sebastiana Szczotki odbiło się od poprzeczki. I kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, sprytem wykazał się Adamiec. Pomocnik MRKS-u zamarkował strzał sprzed "szesnastki", podał do dobrze ustawionego na 12-metrze Grzegorza Sztorca, a ten ładnym strzałem przy słupku dał gospodarzom prowadzenie. I po pauzie, to właśnie strzelec pierwszej bramki mógł rozwiać wszelkie wątpliwości, ale dwakroć zabrakło mu precyzji. I w zasadzie nic nie zapowiadało tego, że obie drużyny podzielą się punktami. Przyjezdni nie rozgrywali może słabej partii, ale z pewnością nie byli aż tak groźni pod bramką rywala. W końcu jednak nadarzyła się okazja, z której żabniczanie skorzystali. Z rzutu rożnego dośrodkował Sebastian Szczotka, a celną główką popisał się Marcin Dudka, dając przyjezdnym upragnionego gola. I jak się później okazało, była to bramka na wagę remisu, bowiem choć miejscowi szukali jeszcze swoich szans, to tak dogodnych okazji jak choćby w pierwszej połowie, nie zdołali już wypracować. MRKS Czechowice-Dziedzice - Metal Skałka Żabnica 1:1 (1:0) 1:0 Sztorc (43') 1:1 Dudka (75') MRKS: Janusz - Wójcikiewicz, Szal, Jonkis, Niemczyk, Adamus, Żurek, Adamiec, Jurek, Kropidło,Sztorc (76' Puchała) Trener: Gazda Metal Skałka: Nowakowski - Urbański, Dudka, Kozak, P.Biegun (46' Kupczak), Krutak, Szczotka (80' Kumorek), Stokłosa, Drewniak, Kochutek (85' M.Biegun), Pietraszko Trener: Wojtyłko