Trzech beskidzkich przedstawicieli czwartoligowego grona w najbliższej serii gier o punkty powalczy na wyjazdach. Tylko drużyna z Żywca podejmie rywala na własnym obiekcie. Wisla Ustronianka Drzewiarz Wisła Ustronianka rozpoczęła wiosenne zmagania w sposób najgorszy z możliwych – od porażki 1:9 w Jastrzębiu. Mocno przebudowany zespół stanie w sobotę przed szansa na rehabilitację. Podopieczni Tomasza Wuwra zagrają z drużyną, która jest w ich zasięgu – wskazuje na to bynajmniej tabela. Jedenasta Wisła do ósmej Podlesianki Katowice traci cztery „oczka”. Pamiętać należy o tym, że na ową pozycję zapracowała jednak inna Ustronianka. Jaki jest potencjał nowej, jeszcze nie wiemy. Po meczu z faworytem do awansu pochopnych wniosków wyciągać nie należy.

Przed trudnym zadaniem staną podopieczni Ireneusza Kościelniaka. Drzewiarz zmierzy się w Pszczynie z tamtejszym wiceliderem rozgrywek. Walczący o utrzymanie jasienicki zespół punktów musi szukać wszędzie. Prowadzona przez Wojciech Jarosza Iskra tydzień temu przegrała u siebie z Krupińskim Suszec 1:5. „Przemeblowany” przez byłego szkoleniowca Wisły Ustronianki i bielskiego Rekordu Drzewiarz pechowo zremisował w Przyszowicach. Bramkę na wagę punktu gospodarze zdobyli tuż przed końcem meczu. Drużyna z Jasienicy w potyczce z Iskrą nie stoi na straconej pozycji.

Na obcym terenie o przełamanie powalczy także Spójnia Landek. Beniaminek po pierwszej wiosennej kolejce wylądował na deskach. Porażka w arcyważnym spotkaniu z AKS Mikołów 1:4 to swoisty nokaut. Przed tym meczem mówiło się w szeregach beniaminka o zwycięstwie i odbiciu się od dna. Drużyna Jarosława Zadylaka raz jeszcze stanie przed szansą na poprawę swojej beznadziejnej sytuacji w konfrontacji z zespołem, który spadkiem również jest zagrożony. Unia Racibórz w drugą część sezonu weszła niemrawo. Przegrała 2:4 w Katowicach z rezerwami GKS-u.

Falstart przed tygodniem zaliczyli piłkarze Czarnych-Górala. Postarał się o to Gwarek Ornontowice, który wygrał aż 6:2. Zawodnicy prowadzeni przez Piotra Jaroszka fatalnie prezentowali się w defensywie. Zapewne na ten aspekt gry opiekun żywieckiego zespołu kładł nacisk w trakcie kończącego się mikrocyklu treningowego. Potyczka z Górnikiem Pszów będzie kolejnym sprawdzianem dla młodych zawodników i okazją do rewanżu za porażkę z jesieni. Wówczas Górnik niespodziewanie wygrał 2:1.

Program 18. kolejki: 29.03.2014 r. (sobota), godz. 15:00 Podlesianka Katowice – Wisła Ustronianka Iskra Pszczyna – Drzewiarz Jasienica Unia Racibórz – Spójnia Landek Czarni-Góral Żywiec – Górnik Pszów GKS 1962 Jastrzębie-Zdrój – Forteca Świerklany AKS Mikołów – Gwarek Ornontowice Krupiński Suszec – GKS II Katowice GTS Bojszowy – Jedność '32 Przyszowice