Bielszczanki na inaugurację powalczyły w Rzeszowie, ale już podczas następnego wyjazdu do Polic nie miały nic do powiedzenia. Przełamanie, równoznaczne z premierowym zwycięstwem w sezonie 2021/2022, nadejść miało wraz z powrotem do hali pod Dębowcem. Tym bardziej zaskakuje scenariusz dzisiejszej konfrontacji z zespołem z Bydgoszczy, który w poprzednich latach był z reguły stosunkowo wygodnym rywalem dla ekipy znad Białej...

Pod dyktando przyjezdnych toczył się set, który mecz otworzył. Kiedy Tatjana Bokan zastopowała na środku siatki Magdalenę Janiuk bydgoszczanki zbudowały zaliczkę 9:5. I choć gospodynie postarały się o pościg, a skuteczna gra Gabrieli Orvosovej dała im nawet prowadzenie 18:17, to finisz był całkowicie jednostronny. Podopieczne Bartłomieja Piekarczyka zatraciły skuteczność, ta była zaś domeną kontrującej Patrycji Polak-Balmas.

Przy kilku błędach siatkarek Polskich Przetworów Pałacu bielski zespół odskoczył w drugiej partii na 14:10. Ale i tym razem w kluczowych momentach zawodził, przegrywając niebawem aż 18:23 po tym, jak wyjątkowo szczelny dziś bydgoski blok (13 "oczek" w meczu przy tylko 4 BKS-u) zatrzymał Dominikę Pierzchałę oraz Orvosovą. Słowacka atakująca wprawdzie zdołała się poprawić, ale przyjezdne ostatecznie przewagi nie wypuściły, triumfując 25:23 po zbiciu Polak-Balmas.

Set numer 3 okazał się ostatnim. Czy BKS Bostik mógł jednak odwrócić losy spotkania? Ciężko o tym myśleć realnie, gdy odsłonę rozpoczyna się od mało przekonującej gry i takiegoż wyniku (8:3, 11:6) na rzecz przeciwniczek. Za połową seta miejscowe doprowadziły do stanu 17:17, w czym spora zasługa skrzydłowej Weroniki Szlagowskiej, ale w nerwowym finiszu nie miały dostatecznych argumentów. Ostatni punkt meczu to atak wykonany przez Leticię Hage, którego libero Julia Mazur podbić nie zdołała.

BKS Bostik Bielsko-Biała – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 0:3 (20:25, 23:25, 23:25)

BKS Bostik:
Polak, Janiuk, Borowczak, Świrad, Szlagowska, Orvosova, Drabek (libero) oraz Mazur (libero), Pierzchała, Chmielewska, Kazała
Trener: Piekarczyk