Na kortach BKT Advantage Bielsko-Biała odbył się kolejny Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny, tym razem w kategorii skrzatów. W zawodach wzięło udział 52 zawodników i  zawodniczek z całego kraju, a gwiazdą imprezy okazała się Nadia Częścik.

IMG_0235

Bielski klub w konfrontacji z rówieśnikami reprezentowali: Daniel Marcisz, Aleksander Klich, Martyna Kucharska, Oliwia Siuda, Justyna Grzegorzek i Nadia Częścik.

W pierwszej rundzie odpadli Daniel Marcisz i Martyna Kucharska. Po jednym meczu wygrali Aleksander Klich, Oliwia Siuda i Justyna Grzegorzek. Najlepiej zaprezentowała się Nadia Częścik, która najpierw pokonała Zuzę Schab (Mostostal Zabrze) 6/4, 6/2, w ćwierćfinale nie dała szans rozstawionej z numerem dwa Urszuli Nebelskiej (MKT Łódź) zwyciężając 6/3, 6/2. W półfinale pewnie pokonała Wiktorię Konieczną (NST Wielkopolska) 6/2, 6/2 i awansowała do finału, w którym spotkała się z faworytką turnieju, rozstawioną z numerem jeden Martyną Gajoch (UKT Winner Kraków). Finał stał na wysokim poziomie i ku uciesze kibiców zwyciężyła „bielska” tenisistka 6/3, 6/4.

Wśród chłopców obyło się bez większych niespodzianek. Do półfinału awansowali czterej najwyżej rozstawieni zawodnicy: Piotr Pawlak (Mera Warszawa), Maks Kaśnikowski (Mera Warszawa), Aleksander Borzych (Korona Kielce) oraz Michał Kamiński (ChTT Chorzów). W półfinale turniejowa „jedynka” Piotr Pawlak pokonał Michała Kamińskiego 6/3, 6/0, a turniejowa „dwójka” Maks Kaśnikowski pokonał Aleksandra Borzycha 6/3, 6/2. W finale zwyciężył drugi z finalistów w setach 6/3, 6/3.

W grze podwójnej chłopców, w finale, para Pawlak/Kaśnikowski pokonała debel Stąpór/Marchewka 6/3, 6/0.

W grze podwójnej dziewcząt do finału awansowała „nasza” para – Częścik/Karolina Bartusek (BKT Advantage BB/Mostostal Zabrze), która spotkała się z duetem Kus/Konieczna (Legia Warszawa/NST Wielkopolskie) i zwyciężyła w dwóch krótkich setach.