Monika Gałkowska jako atakująca, rozgrywające Paulina BałdygaMagdalena Mazurek, Ewelina Żurowska na przyjęciu czy Agata Witkowska na pozycji libero - na papierze skład ekipy OnlyBio Pałacu kształtuje się cokolwiek solidnie. I wydawało się, że gospodynie meczu potwierdzą aspiracje i będą dla zawodniczek BKS Bostik przeciwniczkami niewygodnymi. Tymczasem kibicom wspierającym bydgoszczanki przyszło przecierać oczy ze zdumienia.

Tym bardziej mówić można o zaskoczeniu, bo start spotkania nie wskazywał na jego jednostronny przebieg. Po bloku Anny Lewandowskiej na Martynie Borowczak miejscowe zdobyły skromną zaliczkę 8:7, a już 13:8 prowadziły po skutecznych zbiciach Gałkowskiej. Podopieczne Bartłomieja Piekarczyka stopniowo dochodziły do głosu. Świetnie radziła sobie Borowczak, to po jej punktowej zagrywce był remis po 17. W końcowej fazie seta w polu serwisowym pojawiła się Nikola Abramajtys, co okazało się doskonałym ruchem trenera BKS Bostik. Od stanu 19:18 ekipa znad Białej nie straciła punktu, imponując w elemencie bloku, co tyczy się zwłaszcza Dominiki Pierzchały.

Wspomniana partia była... najbardziej wyrównaną z wszystkich. Odsłona druga to "odjazd" na 5:1, gdy zagrywała Julia Nowicka, wkrótce na 11:5 po "czapie" Pauliny Majkowskiej na atakującej OnlyBio Pałacu. Gdy gospodynie wynik poprawiły na 13:15 ze swojego punktu widzenia, szkoleniowiec bielszczanek poprosił o przerwę, a po niej jego zespół kontynuował rozbijanie rywalek. Najwięcej krzywdy czyniła efektywnie atakująca Paulina Damaske. Z kolei w secie numer 3 rywalizacja "na styku" trwała do stanu 7:7. Gospodynie popełniały całą masę prostych błędów (łącznie 10 w ataku, 7 w zagrywce i 5 w przyjęciu), zaś w szeregach BKS Bostik popisowo spisywała się m.in. na środku siatki Majkowska, prowadząc swój zespół do tyleż bezapelacyjnego, co i nadspodziewanego wyjazdowego zwycięstwa 3:0.

OnlyBio Pałac Bydgoszcz - BKS Bostik Bielsko-Biała 0:3 (18:25, 17:25, 14:25)