W drugich dzisiejszego dnia derbach powiatu oświęcimskiego Unia Oświęcim zremisowała z Sołą Łęki 1:1. Po porażce w pierwszym meczu oświęcimian i remisie piłkarzy z Łęk, ponownie żadnej z drużyn nie udało się sięgnąć po komplet punktów.

unia_sola01

Iskra Brzezinka wygrała z Przeciszovią, a Unia zremisowała z Sołą Łęki – to bilans dzisiejszych derbowych starć powiatu oświęcimskiego. W Oświęcimiu piłkarze ustalili wynik meczu jeszcze przed przerwą. Na prowadzenie gospodarzy wyprowadził w 12. minucie Daniel Boba, natomiast autorem wyrównującego gola w 31. minucie był Mateusz Kozioł. - Uważam, że to sprawiedliwy wynik, który nie krzywdzi żadnej ze stron. Najbardziej jestem zadowolony z przebiegu pierwszej połowy oraz końcówki meczu. Mogliśmy się pokusić o komplet punktów, ale remis bierzemy z zadowoleniem – przyznał po meczu trener Kamil Żmuda.

W podobnym tonie wypowiedział się szkoleniowiec gospodarzy, Jakub Korba. - W przerwie letniej nasz skład uległ znaczącym zmianom. Potrzebujemy czasu, żeby się zgrać. Nie chcę póki co nikogo oceniać, na oceny i podsumowania przyjdzie czas po zakończeniu rundy. W porównaniu do meczu z Sosnowianką widać progres. Myślę, że w najbliższym meczu w Wadowicach w końcu pokusimy się o zwycięstwo – powiedział po meczu szkoleniowiec biało-niebieskich.

Unia Oświęcim – Soła Łeki 1:1 (1:1) 1:0 Boba (12') 1:1 Kozioł (31')

Unia: Kubas – Kabara, Wiertel, Domżał, Głowacki – Jończyk, Korba, Nowotarski, Bielawski – Kocoń, Boba Trener: Jakub Korba

Soła: Dusik – Zemła, Kramarczyk, Kozieł, Handy –  K. Żmuda, Bogdan, Górkiewicz, Oczkowski – A. Żmuda, Ryłko Trener: Kamil Żmuda