O powołanej pod koniec sierpnia do życia fundacji Sport Forte – Polskie Orły, pisaliśmy już na naszych łamach (TUTAJ). Jest to inicjatywa rodziców, którzy chcą zwiększyć szanse swoich pociech, zapatrzonych w piłkę nożną, na spełnienie marzeń. – Naszym zdaniem najlepsi chłopcy z regionu powinni systematycznie spotykać się i trenować razem, co przełoży się na ich szybszy rozwój. W grupie utalentowanych chłopaków łatwiej o wysoką jakość i intensywność – na tym nam zależy. Nie stanowimy konkurencji dla klubów, wręcz przeciwnie, jesteśmy ich sprzymierzeńcami – zaznaczają twórcy projektu.

Przedwczoraj na boisku szczyrkowskiego COS-u blisko 30 kandydatów na następców obecnych reprezentantów Polski z kilku beskidzkich klubów, zaprezentowało swoje umiejętności podczas testów sprawnościowo-piłkarskich oraz różnorakich gier. Już jutro pierwsze treningi Polskich Orłów. O godzinie 17:00 rozpoczną sie zajęcia grupy składającej się z chłopaków urodzonych w 2009 i 2008 roku. Na 18:00 zaplanowano początek treningu rocznika 2007.

We wrześniu wszystkie zajęcia w ramach projektu szkoleniowego, któremu przyświeca hasło z „Beskidów do reprezentacji”, będą miały charakter otwarty. – Proponujemy dwa treningi w tygodniu, treningi niezależne od szkolenia w klubie. Zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych rodziców – mówią założyciele fundacji Sport Forte – Polskie Orły.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod wskazanymi numerami telefonu: 604 245 279, 501 775 599.


Poniżej fotorelacja z wydarzenia autorstwa Joanny Wiśniewskiej - Polskie Orły.