Bielszczanki powrócą do pucharowego grania po prawie dwóch latach przerwy. W poprzednim sezonie siatkarki znad Białej nie znalazły się w gronie najlepszych sześciu ekip po zakończeniu pierwszej rundy fazy zasadniczej, co dla drużyn Ligi Siatkówki Kobiet było warunkiem koniecznym, by zakwalifikować się do rozgrywek Pucharu Polski. Po fazie zasadniczej obecnego sezonu BKS Stal jednak zajął 6. miejsce, co dało przepustkę do pucharowych wojaży. 

Bialska Stal zagra w ćwierćfinale krajowego Pucharu. Mecz odbędzie się najprawdopodobniej 12 lutego i będzie to spotkanie wyjazdowe. Wiadomo, że rywalem bielszczanek będzie jeden z rozstawionych zespołów: Grupa Azoty Chemik Police, Developres SkyRes Rzeszów, DPD Legionovia Legionowo lub Grot Budowlani Łódź. Do najlepszej czwórki Pucharu Polski awansują zwycięzcy meczów ćwierćfinałowych. Turniej Final Four zaplanowany jest w dniach 7-8 marca 2020 roku w Nysie.

W sezonie 2017/2018 siatkarki z Bielska-Białej zakończyły swoją pucharową przygodę na ćwierćfinale, ulegając Grot Budowlanym Łódź 0:3. Ostatni udział w turnieju Final Four bielszczanki wywalczyły w 2014 roku.