Bielski zespół zaprezentował się na inaugurację bardzo dobrze. – Naszym sportowym celem na ten sezon jest awans. Spróbujemy po raz kolejny – podkreśla Grzegorz Błotko, który wspólnie z Robertem Kozaczką odpowiada za wynik zespołu. Po pierwszej kwarcie gospodarze wypracowali sobie 12-punktową przewagę, którą systematycznie powiększali. Goście z Tarnowski Gór tylko w drugiej części meczu dotrzymywali kroku bielszczanom, druga kwarta zakończyła się wynikiem 13:13. Drużynę do wygranej poprowadzili wspomniany Kozaczka – 22 punkty oraz wracający do „Hillsów” Grzegorz Szybowicz – 17 punktów.

Praca wykonana podczas przygotowań zaowocowała. Zastanawialiśmy się, jak zaprezentujemy się na tle rywala, który wcześniej rozpoczął treningi i rozegrał więcej sparingów. Fizycznie nie byli od nas lepiej przygotowani, a w naszych szeregach tkwią rezerwy – ocenia nasz rozmówca.

W barwach bielskiego zespołu zadebiutował kilku juniorów. Punktowali Krystian Wojas oraz Stanisław Zamora, który ostatnio grał w klubie z Cieszyna.

DAAS Basket Hills Bielsko-Biała  KKS Tarnowskie Góry 73:51 (22:10; 13:13; 21:16; 17:12)

Punkty dla Basket Hills: Robert Kozaczka – 2, Grzegorz Szybowicz – 17, Piotr Karnia Piotr – 9, Krystian Wojas – 7, Maciej Goryl Maciej – 6, Stanisław Zamora – 6, Paweł Garus – 3, Marcin Anczykowski – 2, Maciej Jochacy – 2.