W cieniu Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi przeprowadzono w Stanach Zjednoczonych zawody Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Wystąpili w nich beskidzcy reprezentanci.

Klusek skoki Bystra

Start na zapleczu grona najlepszych skoczków trudno uznać za szczególnie udany. Najwyższe miejsce spośród Polaków zajął Klemens Murańka, którego sklasyfikowano na 14. miejscu. Z grupy beskidzkich zawodników odnotować należy 17. lokatę pochodzącego ze Szczyrku, Stefana Huli. W Iron Mountain punktowali również – skoczek Sokoła Szczyrk, Krzysztof Biegun (20.) oraz broniący barw Wisły Ustronianki, Aleksander Zniszczoł (24.). Swojego dorobku poprawić nie zdołali – Przemysław Kantyka i Bartłomiej Kłusek (obaj LKS Klimczok Bystra) oraz Krzysztof Miętus. Za oceanem dominowali Słoweńcy, którzy zajęli całe podium w kolejności: Anze Lanisek, Nejc Demjan i Andraż Pograjc.

Konkurs rewanżowy na obiekcie HS-133 nie doszedł do skutku. Na przeszkodzie stanął zbyt mocny wiatr. Kolejne zmagania „drugiego garnituru” skoczków w ramach Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Brotterode, gdzie od najbliższego piątku odbędą się trzy konkursy.