Gmina Bielsko-Biała, Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz szkółka piłkarska Football Academy zapraszają na turniej piłki nożnej „Przedszkoliada 2013”.

przedszkoliada„Przedszkoliada 2013”, czyli turniej dla przedszkolaków, odbędzie się 15 czerwca na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Młyńskiej 52 w Bielsku-Białej. Do udziału w zmaganiach mogą zgłaszać się zespoły reprezentujące poszczególne przedszkole. Jedno przedszkole może wystawić tylko jedną drużynę składającą się z minimum pięciu zawodników, zarówno chłopców, jaki i dziewczynek. Nie będzie podziału na kategorie wiekowe.

- Pomysł organizacji turnieju zrodził się w Urzędzie Miasta, to od osób z Wydziału Kultury Fizycznej i Turystyki wyszła inicjatywa. Zgłosili się do nas z prośbą o pomoc w organizacji zawodów, gdyż mamy doświadczenie w pracy z dziećmi. Bardzo nam się ten pomysł spodobał. Będzie to pierwsza, ale mam nadzieję, że nie ostatnia edycja "Przedszkoliady". Główną częścią wydarzenia będzie oczywiście turniej piłki nożnej, towarzyszyć mu będę dodatkowe atrakcje, takie jak malowanie twarzy, rysunków sportowych. Obecny za turnieju będzie Marek Sokołowski, kapitan Podbeskidzia Bielsko-Biała. Każdy zespół poza pamiątkowymi medalami i dyplomami otrzyma piłkę z podpisami zawodników Podbeskidzia - mówi Krystian Gańczarczyk, menadżer bielskiego oddziału Football Academy.

Turniejowe zmagania rozpoczną się o godzinie 11:00. Wcześniej odbędzie się odprawa techniczna.

Zgłoszenia do turnieju przyjmowane są droga mailową: bielsko-biala@footballacademy.pl. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu organizatora: 784-455-840.