Każda wyjazdowa zdobycz w IV lidze jest cenna. Ta jednak dla beniaminka nie może stanowić o szczególnym zadowoleniu.

Spojnia Landek1

Spójnia do Świerklan udała się z jasną misją zdobycia pierwszego w sezonie kompletu punktów. Bo też rywal w teorii był w zasięgu podopiecznych trenera Jarosława Zadylaka. Powiewu futbolowego optymizmu nie było już na wstępie. Goście dali się zaskoczyć po ledwie 180 sekundach rywalizacji i przypomniało się wówczas wiele wcześniejszych spotkań, w których Spójnia musiała godzić się z punktowymi stratami. Ekipa beniaminka zareagowała jednak właściwie, doprowadzając przede wszystkim do wyrównania. W 22. minucie rzut wolny wykonywał Grzegorz Gomółka, a uczynił to na tyle dobrze, że futbolówka zatrzepotała w bramce Fortecy. Więcej ciekawego w premierowej odsłonie nie działo się, co dawało nadzieje na korzystny wynik dla beskidzkiego czwartoligowca. W 61. minucie Gomółka raz jeszcze znakomicie wyegzekwował stały fragment gry. Na tzw. długim słupku wrzutkę zwieńczył celną główką Jakub Kubica. To niestety Spójni nie dało zwycięstwa. Przyjezdni mieli sporo okazji, by przeciwnika „dobić”, lecz zamiast jedną z okazji wykorzystać, popełnili w końcówce błąd w kryciu w defensywie. Efekt? Gol wyrównujący i strata kolejnych „oczek”.

Trudno wobec powyższego mówić o jakiejkolwiek radości w szeregach Spójni. – Trzeba sobie powiedzieć jasno, że dwa punkty zostawiliśmy w Świerklanach. Byliśmy zespołem lepszym w przekroju całego meczu i szkoda, że przy stanie 2:1 nie udało nam się „domknąć” spotkania kolejną bramką – stwierdził trener Zadylak, który po przerwie desygnował na murawę dwóch napastników. Manewr długo przynosił pożytek, bo to goście z Landeka atakowali i kontrolowali sytuację. Ale w okolicznościach przywołanych punkt to stanowczo zbyt skromny łup. Forteca Świerklany – Spójnia Landek 2:2 (1:1) 1:0 ... (3') 1:1 Gomółka (22', z rzutu wolnego) 1:2 Kubica (61') 2:2 ... (83')

Spójnia: Jacak – Hałat, Kania (46' Jędrzejko), Szczepanik, Lech, Gomółka, Kubica, Stawicki (58' Makowski), R.Folek, A.Szwarc (70' Włoch), Górniak Trener: Zadylak