Początkiem stycznia informowaliśmy na naszych łamach o intensywnym miesiącu startowo-treningowym Macieja Bydlińskiego. Alpejczyk ze Szczyrku zaprezentował się ostatnio w szwajcarskim Wengen.

bydlinski maciej

I był to niezły start szczyrkowianina, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że zdobył w Szwajcarii 31,12 FIS-punktów. Maciej Bydliński zajął w konkurencji zjazdu 22. miejsce, a jego strata do zawodnika gospodarzy Mauro Caviezela nie była duża, wynosząc na finiszu 1,58 sekundy. Przed alpejczykiem ze Szczyrku kolejne przygotowania do lutowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

Z pozytywnej strony zaprezentowała się także pochodząca z regionu Beskidów, wychowanka Wisły Ustronianki, Karolina Chrapek. W rywalizacji Pucharu Świata w superkombinacji 24-letnia zawodniczka uplasowała się w elicie na 34. pozycji. Konkurencja odbyła się w austriackim Altenmarkt.