Rakieta do padla – jaką wybrać w sklepie?

Jeśli nie mieliśmy okazji przetestować rakiet w klubie i nie mamy pojęcia jaki model będzie nam najbardziej odpowiadał to niestety będziemy zmuszeni polegać na wiedzy zdobytej w internecie lub poradzie specjalisty, np. ze sklepu dopadla.pl

Na szczęście podpowiedzi osób, które grają w padla są na ogół cenne to jednak rzucimy trochę światła na rodzaje rakiet do padla i na co zwrócić uwagę przy ich zakupie.

Czym różni się jedna rakieta do padla od innej?

To co rzuca się gołym okiem to kształt rakiet. Zmienny w zależności od tego czy jest to łezka, diament czy może rakieta okrągła. Od tego kształtu uzależnia się czy rakieta jest wyważona na rączkę, główkę czy zbalansowana. Na co ma wpływ kształt rakiety do padla? Przede wszystkim na to jak szybko będziemy nią uderzać. Jak nietrudno się domyśleć im masa bliżej naszej ręki tym rakieta do padla będzie lżejsza w odczuciu, pozwoli to na szybszy zamach i przygotowanie do zagrania. Przesunięcie masy do główki rakiety da mocniejsze i pewniejsze zagranie, bardzo potrzebne przy uderzeniach z pełnego zamachu.

Ile waży rakieta do padla?

Rakiety ważą od ok. 330-340 do blisko 400 gramów. Na początek warto zaopatrzyć się w rakietę lekką, o wadze poniżej 360 gramów. Jest to dość znacząca masa, nad którą zapanowanie przyjdzie dopiero z czasem. Nie porywajmy się na głęboką wodę decydując się na ciężkie rakiety, na nie przyjdzie pora.

Rakieta do padla to przedłużenie naszej ręki, ma nam pomagać celnie odbijać piłkę. Waga jest tu decydująca.

Moja rakieta do padla chropowata czy gładka?

Utarło się, że chropowate piłki lepiej „ciągną” piłkę i co za tym idzie pozwalają na lepszą rotację. Powierzchnia rakiet oraz piłeczek pozwala na dobrą rotację nawet tymi gładkimi rakietami. Wszystko jest kwestią naszej techniki i odpowiedniego podejścia do uderzenia. Rakiety z górnej półki, z grubszą warstwą zewnętrzną i wyraźną chropowatością (przypominają gruby papier ścierny) dają niewielką przewagę przy rotowaniu.