W przyszłym sezonie, w związku z likwidacją Młodej Ekstraklasy, rywalizacja w III lidze opolsko-śląskiej przebiegać będzie inaczej niż dotychczas. Wśród zespołów, które przystąpią do rozgrywek według nowej formuły będą rezerwy Podbeskidzia Bielsko-Biała.

TSP Dwie grupy składające się z dwunastu zespołów. Faza zasadnicza, a potem podział na grupę mistrzowską i spadkową. Tak w dużym skrócie ma wyglądać III liga opolsko-śląska w sezonie 2013/2014. - Byłem w poniedziałek w siedzibie Śląskiego ZPN. Reforma wejdzie w życie. PZPN wyraził zgodę na taki ruch - mówi Wojciech Borecki, prezes Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Wśród zespołów, które przystąpią do zmagań, poza aktualnymi trzecioligowcami będą także rezerwy Piasta Gliwice, Górnika Zabrze, Podbeskidzia Bielsko-Biała i Ruchu Chorzów oraz reaktywowany Ruch Radzionków. Ponadto z IV lig opolskiej i śląskich awansują po trzy zespoły, co oznacza baraż pomiędzy wicemistrzami IV lig z województwa śląskiego (aktualnie sprawa dotyczy więc bielskiego Rekordu). - Chcemy przystąpić do rywalizacji w III lidze i zadomowić się na tym poziomie. Dla klubu, z kilku względów, to będzie bardzo dobre rozwiązanie. Po pierwsze gra w III lidze jest dużo tańsza od zmagań w Młodej Ekstraklasie, w której jeździło się po całej Polsce. Po drugie obecność na tym szczeblu daje dużo możliwości. Poziom sportowy będzie wyższy niż w Młodej Ekstraklasie. Wydaje mi się także, że mecze będą ciekawsze i przyciągną na stadion więcej kibiców - stwierdza sternik „Górali”, który dodaje, że kadra zespołu niebawem się wyklaruje. - Na pewno musimy ocenić potencjał poszczególnych zawodników, tych którzy byli wypożyczeni i tych, którzy grali w Młodej Ekstraklasie. Najlepsi, rokujący na przyszłość piłkarze, będą stanowić trzon trzecioligowej kadry. Gra na tym poziomie zobowiązuje. Niebawem będzie znane także nazwisko trenera, który poprowadzi drużynę rezerw - kończy Borecki.