Młodzi piłkarze dwóch klubów z naszego regionu otrzymali nominacje do kadr województwa śląskiego na najbliższe zgrupowania oraz mecze w turniejach mistrzowskich.

BBTS_Podbeskidzie mlodziez

W kadrze rocznika 1999, pod wodzą trenera Henryka Papieroka, znalazł się duet beskidzkich piłkarzy. Powołanie otrzymali: zawodnik BBTS-u Podbeskidzie, Bartłomiej Gajda oraz reprezentujący UMKS Trójkę Czechowice-Dziedzice, Tomasz Dzida. 18-osobowa grupa młodych piłkarzy weźmie udział w zgrupowaniu w Zielonej Górze, w dniach 26 czerwca – 6 lipca. Zagra ponadto w turnieju Mistrzostw Polski o Puchar W.Kuchara w swojej kategorii wiekowej.

Wojewódzka reprezentacja rocznika 2000 w identycznym terminie stawi się na obozie w Dzierżoniowie. Najbliższe plany kadry trenera Damiana Odrobińskiego przewidują rywalizację w zawodach mistrzowskich o Puchar K.Górskiego. Wśród powołanych zawodników znalazł się natomiast beskidzki „rodzynek” Piotr Florkiewicz z BBTS-u Podbeskidzie.

Tylko trzydniowa konsultacja szkoleniowa czeka drużynę z rocznika 1998. W Kamieniu, w dniach 24-26 czerwca pojawi się 18 piłkarzy, w tym tercet z Bielska-Białej – Damian Oczko, Jakub Felsch i Maciej Felsch.