Duet beskidzkich piłkarzy wniósł znaczący udział w medal reprezentacji Śląska do lat 14 w rozgrywkach ogólnopolskich.

Kadra Slaska U-14

Zmagania finałowe młodych zawodników poniżej 14. roku życia odbyły się w Zielonej Górze i Nowej Soli. Reprezentacja województwa śląskiego zaprezentowała wysoką formę, sięgając po brązowy medal. W składzie ekipy śląskiej znaleźli się dwaj piłkarze reprezentujący beskidzki region – Tomasz Dzida z UMKS Trójka Czechowice-Dziedzice oraz Bartłomiej Gajda z Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Premierowe starcie w turnieju zakończyło się zwycięstwem kadry Śląskiego ZPN nad Podkarpackim ZPN 2:0. Z rówieśnikami z województwa zachodniopomorskiego „nasz” zespół wygrał 3:1 i dopiero Łódzki ZPN okazał się silniejszy (porażka 0:4). Konfrontacja o 3. miejsce to efektowny triumf 5:1 nad ekipą z Małopolski.

Warto wspomnieć o znaczącym wkładzie beskidzkim w końcowy sukces. We wszystkich meczach, w pełnym wymiarze czasowym, wystąpił Bartłomiej Gajda, stanowiąc o sile linii defensywnej. Z kolei Tomasz Dzida zapisał się zwłaszcza w spotkaniu o medal, gdy rywalom zaaplikował dwa gole. Wcześniej regularnie występował w starciach grupowych, na przestrzeni jednej części każdego meczu.

Jutro na naszych łamach galeria zdjęć z zawodów.