Bardzo udane dni dla Bartłomieja Gajdy. Piłkarz z Czechowic-Dziedzic, podpisując kontrakt z ekstraklasowym Górnikiem Zabrze, przeszedł do historii tego klubu.

Gajda Gornik W tak młodym wieku – Bartłomiej Gajda 15 lat skończył 24 czerwca 2014 roku – jeszcze żaden piłkarz nie podpisał profesjonalnego kontraktu z klubem z Zabrza. Czechowiczanin zapisał się więc w historii Górnika, którego barw ma bronić w myśl kontraktu przez najbliższe trzy lata. W Zabrzu pokładają spore nadzieje w reprezentancie Polski, co podkreślili przy okazji oficjalnego ogłoszenia informacji włodarze klubu.

Kontrakt w Zabrzu zbiegł się z kolejnym bardzo dobrym występem młodego obrońcy w reprezentacji do lat 16. W pierwszym z dwóch meczów z rówieśnikami z Irlandii Północnej „biało-czerwoni” wygrali 5:0. W 58. minucie sparingu Gajda na listę strzelców wpisał się precyzyjnym uderzeniem głową po rzucie rożnym. 10 minut później opuścił plac gry.