Czym różnią się zestawy do badmintona?

Przede wszystkim należy spojrzeć na nasze potrzeby. Jeśli jesteśmy niedzielnymi graczami lub chcemy po prostu miło spędzić czas to nie szukamy sprzętu z górnej półki, nie musimy wydawać setek złotych, żeby cieszyć się grą w badmintona. Najprostsze zestawy, zawierające rakiety i lotki, to wydatek kilkudziesięciu złotych. Oczywiście nie będą to rewelacyjne rakiety, poprawiające różne aspekty naszej gry, ale w zupełności wystarczą. Na takie decydujemy się jeśli mamy siatkę lub za taką może nam posłużyć kawałek sznurka rozciągnięty między drzewami. Tym, którzy szukają bardziej kompletnego „uzbrojenia”, polecam zestawy z siatką. Stajemy się wtedy samowystarczalni.

Zestaw do badmintona do gry na świeżym powietrzu

Zestawy do badmintona zawierające komplet rakiet (dwie lub cztery), lotki i siatkę to te, które pozwalają nam na toczenie rozgrywek w zasadzie wszędzie, gdzie znajdziemy odpowiednio duży plac. Czy to działka, łąka czy park, dla chcącego nic trudnego. Jeśli obawiamy się trudnych warunków atmosferycznych, np. wiatru, który będzie sprawiał, że lotka nie poleci tam gdzie chcemy, powinniśmy wyposażyć się w specjalne lotki. Takimi są te przeznaczone do air badmintona. Używamy ich do gry normalnymi rakietami, które powinny być po prostu lekko naciągnięte. Takie jak każde, które zawiera gotowy zestaw do badmintona.

Czym kierować się wybierając zestaw do badmintona?

Zwróćmy uwagę na polecane zestawy, posłuchajmy porady sprzedawcy. Specjaliści ze sklepu badmin.pl wiedzą, które zestawy są bardziej trwałe, mają dobre rakiety z porządnym naciągiem. Wśród najpopularniejszych znajdują się zestawy takich marek jak Oliver, Dunlop, Nassau czy Wilson. Elementy gotowych zestawów do gry nie powalają może jakością wykonania, ale na pewno nie nadwyrężą naszego portfela. Pozwolą za to cieszyć się grą w badmintona na świeżym powietrzu, a po zakończonym sezonie z powodzeniem użyjemy ich na hali sportowej.