Pierwsze minuty spotkania upłynęły pod znakiem obopólnego sprawdzania się. Z czasem jednak inicjatywę przejęli bielszczanie, którzy na popularnej "Górce" potrafią konstruować ciekawe akcje, które są trudne dla rywali. Po jednej z nich padła bramka otwierająca wynik spotkania. W 17. minucie golkipera z Gliwic pokonał Bartosz Bieroński. Młody zawodnik coraz głośniej puka do drzwi seniorskiej kariery, mimo iż ma zaledwie 15 lat.

Po tym trafieniu gliwiczanie ruszyli do odrobienia strat, lecz ich praca przyniosła efekt dopiero po zmianie stron. W 50. minucie do remisu doprowadził Piotr Karwowski, a chwilę później na prowadzenie zespół rezerw Piasta wyprowadził Wojciech Kędziora. To jednak nie podcięło skrzydeł podopiecznym Dariusza Kołodzieja.

Bardzo dobrą zmianę zanotował Filip Laskowski. Zawodnik z pierwszej drużyny chwilę po wejściu zdobył bramkę na 2:2, a tuż przed końcem meczu przechylił szalę wygranej na stronę Podbeskidzia II, wykorzystując rzut karny.