W Planicy nastąpiło zwieńczenie sezonu 2013/2014 w skokach narciarskich. Ostatni konkurs indywidualny stał na wysokim poziomie, nieźle wypadł Piotr Żyła.

szczyrk skoki Skoczek Wisły Ustronianki wczoraj popisał się fenomenalnym, rekordowym skokiem na obiekcie w Planicy, osiągając 141 metrów. Dziś tak daleko nie lądował, ale i tak zanotował jeden z lepszych startów w całym sezonie. Odległości 132 m i 130,5 m dały mu w klasyfikacji końcowej zawodów 13. lokatę. Lepiej z Polaków wypadł tylko Kamil Stoch, który zajął 4. miejsce, choć na półmetku konkursu prowadził. Wygrał Słoweniec Peter Prevc, który drugim skokiem pobił o metr sobotnie osiągnięcie Piotra Żyły.

W „generalce” Pucharu Świata wiślanin zajął 20. miejsce. Kolejny w klasyfikacji skoczek z naszego regionu Krzysztof Biegun (Sokół Szczyrk) ukończył sezon na 35. pozycji.