Z czechowickim MRKS-em występującym w lidze okręgowej zmierzył się IV-ligowy Drzewiarz Jasienica. Różnica klas na boisku była widoczna. drzewiarz MRKS

Pierwszą sytuację bramkową wypracowali sobie gospodarze. Szarżującego w polu karnym Krzysztofa Koczura powstrzymali obrońcy. W 15. minucie sposobu na zatrzymanie rosłego rywala nie znaleźli. Po dośrodkowaniu Adama Kozielskiego z prawej strony, z bliska pokonał testowanego bramkarza czechowiczan. Chwilę później Drzewiarz podwyższył prowadzenie. Dogranie z rzutu rożnego głową przedłużył Kuczur, a Daniel Jakowenko akcję sfinalizował. Kolejną powinien, ale z trzech metrów nie trafił w bramkę. Trafił natomiast testowany przez trenera Ireneusza Kościelniaka środkowy pomocnik, który technicznym uderzeniem futbolówkę zmieścił tuż przy słupku. Czechowiczanie nie potrafili w premierowej odsłonie zagrozić świątyni jasieniczan.

Po przerwie na placu gry zameldowali się m.in. Kamil Adamek i Mariusz Sacha, przyszłość obu zawodników z ekstraklasową przeszłością w Drzewiarzu niebawem powinna się wyjaśnić. Wspomniany Sacha zmarnował w 57. minucie wyborną okazję, uderzył mocno, ale nad poprzeczką. Po zmianach dokonanych przez szkoleniowców do głosu momentami dochodzili zawodnicy Michała Gazdy. Krzysztofa Michałowskiego dwa razy zaskoczyć próbował Mateusz Żyła, pierwsza próba minęła słupek, drugą golkiper wybronił. Co nie udało się ogranemu "Żyłce", udało się  młodemu Adrianowi Jasińskiemu, napastnik Drzewiarza przymierzył zza pola karnego. W samej końcówce czerwoną kartkę za akcję ratunkową obejrzał Tomasz Jonkisz, a w 90. minucie Żyła z rzutu karnego zanotował honorowe trafienia dla MRKS-u.

Drzewiarz Jasienica – MRKS Czechowice-Dziedzice 4:1 (3:0) Gole dla Drzewiarza:Koczur, Jakowenko, testowany zawodnik, Jasiński Gol dla MRKS-u: Żyła

Drzewiarz: Żerdka (Michałowski) – Lapczyk, Kliber, Pala, Grześ, Jakowenko, Papatanasiu, testowany zawodnik, Basiura, Koczur, Kozielski oraz Sekuła, Łoś, Czyż, Romanowicz, Adamek, Sacha, Jasiński, Greń Trener: Kościelniak

MRKS: testowany zawodnik (Bazin, Juraszek) – Szal, Jonkisz, Miszczak, Niemczyk, Żurek, testowany zawodnik, Jurek, Adamus, Żyła, Sztorc oraz Gąsiorek, Kupczak, Puchała, testowany zawodnik, testowany zawodnik Trener: Gazda