Bielszczanki rundę zasadniczą Tauron Ligi zakończyły ostatecznie na bardzo dobrym 5. miejscu, wyprzedzając na finiszu nieznacznie ekipę Grota Budowlanych Łódź. To oznacza, że na wstępie fazy play-off zagrają z zespołem sklasyfikowanym nieco tylko wyżej w tabeli, a tym jest inna łódzka ekipa - ŁKS Commercecon.

Z perspektywy konfrontacji bielsko-łódzkich z obecnego sezonu ligowego to dla podopiecznych Bartłomieja Piekarczyka dobra wiadomość. Przypomnijmy, że na inaugurację sezonu sensacyjnie wówczas 3:0 ograły przeciwniczki na ich terenie. Rewanż w Bielsku-Białej był znacznie bardziej zacięty, znów górą jednak 3:2 były zawodniczki BKS Bostik. W całym sezonie łódzki zespół "oczek" zgromadził o 9 więcej, wygrał 15 meczów (bilans setów 51:29) przy 12 triumfach ekipy znad Białej (sety 46:39).


Nie można jednak zarazem pominąć konfrontacji pucharowej obu zespołów z 10 lutego. Potyczkę o awans do turnieju finałowego ŁKS Commercecon wygrał stosunkowo łatwo 3:1.

Rywalizacja w play-off potrwa do 2 zwycięstw. W niedzielę 14 marca o godzinie 17:30 mecz numer 1 odbędzie się w Łodzi. Rewanż awizowany jest na tą samą porę w poniedziałek 22 marca. Także w marcu przewidziano ewentualne decydujące starcie, którego gospodarzem będzie zespół prowadzony przez Michala Maska.