Wiślański start cyklu LOTOS Cup 2014 dobiegł końca. Przez trzy dni w Wiśle-Łabajowie trwała rywalizacja w kombinacji norweskiej, a następnie w skokach narciarskich. Po dwóch konkursach skoków w siedmiu kategoriach wiekowych na czele klasyfikacji generalnej jest dziewięciu młodych sportowców.

skoki Lotos Cup

Podczas rewanżowych zawodów na skoczniach w Wiśle-Łabajowie panowała mroźna aura, było też bardziej wietrznie. Na szczęście na tak małych i dobrze osłoniętych obiektach wiatr nie miał aż tak dużego wpływu na wyniki.

Podobnie, jak dzień wcześniej całe podium w kategorii Junior D zostało zajęte przez młodych narciarzy z klubu KS Wisła Ustronianka. Na pozycji lidera LOTOS Cup 2014 umocnił się Mateusz Małyjurek, który o 4,4 punktu wyprzedził Tomasza Pilcha, a trzecie miejsce zajął Szymon Jojko. W klasyfikacji generalnej Małyjurek ma 40 punktów przewagi nad Pilchem.

Nie zmienił się także lider w kategorii Junior E. Triumfował Bartłomiej Klimowski (PKS Olimpijczyk Gilowice) z przewagą aż 21,8 pkt. nad kolejnym zawodnikiem Mateuszem Jaroszem (TS Wisła Zakopane). Na najniższym stopniu znalazł się Maciej Gąsienica-Ciaptak z AZS Zakopane.

Startująca w żółtym plastronie liderki kategorii Młodziczek Anna Twardosz z PKS Olimpijczyk Gilowice uzyskała najlepszy wynik pierwszej serii - 32,5 metra, jednak po wylądowaniu zaliczyła upadek. Nastąpił on tuż za linią wyznaczającą koniec strefy lądowania, dlatego sędziowie nie odjęli punktów za styl. Ambitna zawodniczka postanowiła walczyć dalej w konkursie i ostatecznie zajęła drugie miejsce. Zwyciężyła Joanna Kil z AZS Zakopane, a skład podium uzupełniła jej klubowa koleżanka Kamila Karpiel. LOTOS Cup 2014 w kategorii Młodziczek ma teraz dwie liderki - Twardosz i Kil zgromadziły po 180 punktów. W gronie Juniorek po raz drugi wygrała Katarzyna Pałasz (UKS Sołtysianie Stare Bystre) przed Moniką Luber (PKS Olimpijczyk Gilowice) i Anną Mitręgą (KS Wisła Ustronianka).

Żółta koszulka lidera pozostała także w rękach Juniora C Dawida Jarząbka. Zawodnik z klubu TS Wisła Zakopane uzyskał w pierwszej serii aż 67,5 metra i przede wszystkim dzięki temu skokowi udało mu się wygrać w środowym konkursie. Drugie miejsce zajął Paweł Chyc (TS Wisła Zakopane), a trzecie Dawid Krupa (SS-R LZS Sokół Szczyrk). W klasyfikacji generalnej prowadzi Jarząbek (200 pkt.) przed Pawłem Twardoszem z PKS Olimpijczyk Gilowice (130 pkt.) i Krupą (110 pkt.).

W porównaniu z dniem wcześniejszym nie zmieniło się także podium w kategorii Junior B – znów najlepszy okazał się Paweł Gut (LKS Poroniec Poronin), drugi ze stratą 2,4 pkt. był Łukasz Podżorski (KS Wisła Ustronianka), a trzeci Michał Milczanowski (Zagórskie TS Zakucie). Dokładnie tak samo wygląda klasyfikacja generalna LOTOS Cup w tej kategorii.

Konrad Janota z SS-R LZS Sokół Szczyrk zwyciężył w kategorii Junior A, oddając dwa równe, 65,5-metrowe skoki. Na drugim stopniu podium stanął Sebastian Hebel, reprezentujący ten sam klub, co Janota. Trzecie miejsce zajęli – zwycięzca wtorkowego konkursu Andrzej Stękała (AZS Zakopane) i prowadzący po pierwszej serii Michał Gut-Chowaniec (LKS Poroniec Poronin). W Szczyrku w żółtej koszulce lidera zobaczymy zarówno Stękałę, jak i Janotę, którzy w dwóch pierwszych konkursach zgromadzili po 160 punktów.

W najbliższych dniach młodzi narciarze będą rywalizować w Szczyrku.