Po dwóch kolejnych porażkach mecz ze Szczakowianką miał przynieść wiosenne przełamanie Drzewiarza.

Drzewiarz Jasienica 4 Dlatego też szkoleniowiec gospodarzy Wojciech Jarosz postawił na zawodników sprawdzonych w trudnych bojach. – Doświadczenie miało dziś okazać się naszym głównym atutem. Od pierwszej minuty w wyjściowym składzie znalazło się tylko dwóch młodzieżowców – komentuje trener Drzewiarza.

Jasieniczanie wypracowali sobie optyczną przewagę, w końcu przełożyła się ona na gole. W 34. minucie koronkowa akcja Maksymiliana Wojtasika i Adama Kozielskiego przyniosła trafienie tego drugiego, który bramkarzowi rywali nie dał żadnych szans. Następna próba zaczepna beskidzkiego IV-ligowca pozwoliła podwyższyć mu prowadzenie. W akcji ofensywnej Drzewiarza goście jeszcze się wybronili, ale na dobrze wykonany korner recepty nie mieli. Po wznowieniu gry przez Pawła Łosia do piłki dopadł Dawid Gola, który z futbolówką obrócił się, by ulokować ją między słupkami. – Mieliśmy mecz pod kontrolą, stwarzaliśmy zagrożenie, w przeciwieństwie do przyjezdnych – dodaje trener Jarosz.

Niepokój w szeregach Drzewiarza też jednak pojawił się. W 55. minucie niefortunnie interweniował Amadeusz Piela, który zaskoczył... Krzysztofa Michałowskiego. Jaworznianie egzekwowali wówczas rzut wolny. – Przez kilka minut rzeczywiście było nerwowo, ale uspokoiliśmy sytuację i końcówka znów należała wyraźnie do nas – kwituje szkoleniowiec gospodarzy, przywołując przede wszystkim piękne wykończenie akcji Kozielskiego przez Dariusza Łosia z 81. minuty meczu. Pomocnik jasieniczan na swojego gola „polował” już wcześniej, między innymi celując w poprzeczkę. Jedynym zmartwieniem miejscowych stała się w obliczu solidnej zaliczki czerwona kartka dla Filipa Gajdy.

– To ważna wygrana, bo odniesiona nad bezpośrednim rywalem w tabeli. Mam przeczucie, że doda nam to pewności siebie – kończy Wojciech Jarosz.

Drzewiarz Jasienica – Szczakowianka Jaworzno 3:1 (2:0) 1:0 Kozielski (34') 2:0 Gola (41') 2:1 Piela (55', gol samobójczy) 3:1 D.Łoś (81')

Drzewiarz: Michałowski – Chojnacki, Gola, Piela, Basiura, Sekuła, Romanowicz (90+1' Szlosek), P.Łoś, D.Łoś, Wojtasik (75' Gajda), Kozielski (85' Strzelczyk) Trener: Jarosz