Dwie drużyny kobiece z naszego regionu zmierzyły się w spotkaniu kontrolnym. Przeciwko zawodniczkom III-ligowego Rekordu zaprezentowała się w znaczącej większości „dwójka” Mitechu.

Mitech Zywiec Skład żywczanek był podczas sparingu na boisku Rekordu przy Startowej mocno przetrzebiony. Część zawodniczek przebywa na turnieju reprezentacyjnym na Chorwacji, większość z pierwszego składu Mitechu dostała natomiast wolne. Nominalnym piłkarkom żywieckiej „dwójki” pomagały Karolina Zasada, Marzena Cholewka, Agata Droździk i Anna Żak jako zawodniczki regularnie występujące w Ekstralidze.

Do pauzy przewaga przyjezdnych nie podlegała dyskusji. Prowadziły 2:0 po strzałach Droździk w 25. minucie i Pauliny Stachurskiej w 41. minucie. A mogły znacznie wyżej, bo kilku świetnych okazji bramkowych nie udało się wykorzystać. W drugiej części bielszczanki grały składniej. Po godzinie nawiązały kontakt, dzięki trafieniu Pauliny Marchewki. Kolejny gol padł w 81. minucie, gdy bramkarkę Mitechu pokonała zawodniczka testowana. Losy sparingu rozstrzygnęły się tuż przed końcem, gdy Patrycja Biegun strzeliła zwycięskiego gola dla żywczanek.

W weekend Mitech czeka następna konfrontacja sparingowa, prawdopodobnie z juniorami LKS Goczałkowice.

Rekord Bielsko-Biała – TS Mitech Żywiec 2:3 (0:2) Gole dla Rekord: Marchewka, testowana zawodniczka Gole dla Mitechu: Droździk, Stachurska, Biegun

Rekord: Derdys – Folek, Chrząszcz, Łyczko, Kupczak, Szary, Franaszek, Kobiela, Moskała, testowana zawodniczka, Hałas oraz Midor, Marchewka, Przemyk, testowana zawodniczka Trener: Skowroński

TS Mitech: Szemik (Hudecka) – Spandel, Zasada, Rżany, Cholewka, Droździk, Żak, Rozmus, Zegan, Nieciąg, Wieczorek oraz Zawada, Stachurska, Kurowska, Biegun Trener: Kuta