W 8. kolejce „okręgówki” doszło do starcia dwóch beniaminków. Najlepszy zespół ubiegłego sezonu w A-klasie skoczowskiej staną w szranki z mistrzem bielskiej odpowiedniczki. Pruchna Faworytem potyczki zespołu z Pruchnej z Sołą Kobiernice byli gospodarze. Atut własnego boiska oraz dyspozycja w dotychczasowych spotkaniach wskazywały na podopiecznych Marcina Bednarka. Grający trener LKS-u '99 już w 5. minucie otworzył wynik rywalizacji. Uderzenie Bednarka z obrębu pola karnego dotarło do celu. W premierowej odsłonie więcej goli kibice nie obejrzeli. Zaznaczyć należy, że sytuacji bramkowych z obu stron zbyt wielu nie było.

Drugą połowę, podobnie jak pierwszą, bardzo dobrze rozpoczęli gospodarze. Szybka kontra wyprowadzona przez zawodników LKS-u zakończyła się trafieniem Michała Chrysteczki. Skoczowski beniaminek na dwóch trafieniach nie poprzestał. Kolejne kontry, wyprowadzone w odstępie kilkudziesięciu sekund, zakończyły się dwoma golami. Na listę strzelców wpisali się Piotr Skoneczny i ponownie Chrysteczko.

Soła pomimo porażki, zaprezentowała się, co być może brzmi paradoksalnie, całkiem nieźle. – Po meczu z Ciścem byłem zaskoczony in minus postawą tej drużyny. Zagrała słabo. Gdybyśmy tydzień temu byli tak skuteczni jak dzisiaj, to pokonalibyśmy Maksymiliana. Soła zaprezentował się nieźle, lepiej od zespołu z Ciśca. Zorganizowana i dobrze poukłada drużyna. Brakuje jej siły rażenia – ocenia postawę drużyn, które wygrały rywalizację w bielskiej i żywieckiej A-klasie Bednarek. – Za nami trudne spotkanie. Trefienie na 2:0, zaraz po przerwie, ustawiło mecz. O kolejne sytuacje łatwo nie było, rywale grali twardo i nieustępliwie – dodaje nasza rozmówca. LKS '99 Pruchna – Soła Kobiernice 4:0 (1:0) 1:0 Bednarek (5') 2:0 Chrysteczko (48') 3:0 Skoneczny (61') 4:0 Chrysteczko (63')

LKS '99: Skrocki – Miąsko, Kowal, Michalczyk, Wysiński, Pańta, Brachaczek (65' J.Gabryś), T.Gabryś, Skoneczny, Bednarek (70' Kojzar), Chrysteczko Trener: Bednarek

Soła: Jończy - Bączek, Stokłosa, Kurdziel, Szlagor, Kliś (75' Orlicki), J.Ścieżka, Wróbel, Majdak (55' Kaleta), B.Ścieżka (65' Marek), Gąsiorek (85' Mroczek) Trener: Wandzel